Üks vana lemmik

Leidsin oma pikaajalise lemmikloo ka viimaks YouTube’ist (kahjuks küll ilma videota, ainult audio).

See lugu on olnud lemmikuks sellest peale, kui ta 80-ndate keskpaigas välja tuli ja nii on ta aja jooksul enda külge üksjagu mälestusi korjanud – enamasti häid, mõned vähem head ka seas.  Muuhulgas meenub selle omaaegne räme solkimine 2 Quick Starti poolt ajuvaba tümaka lisamise teel ning Sulliwan Unpluggedi reaktsioon sellele – ühel kontserdil teadustati loo originaalitruu kaveri  ette “Järgmise looga soovime me persse saata mehe nimega P. Paulus”.  😛  Ka ise on seda eri paigus ja seltskondades mängitud (loodetavasti suht originaalilähedaselt).

Aga praegu paarkümmend aastat hiljem kuulates tundub ta endiselt uhke. On juba tase omaette võtta sellise meistri nagu Eric Claptoni lugu ja teha see eestikeelse kaverina originaalist parem.  Claptoni variant on kolmeminutiline pehme kantriballaad (ja sellisena väga hea),  Rock Hotel tegi sellest procolharumliku kuueminutilise teose kahe vaheosa, kahepoolse (Kappel + Põldroo)  üliuhke soologa (kuuldavasti ehitati loos kasutatud hammondorel siinsamas Eestis) ja vägeva kitarri-coda‘ga.  Kindlasti on tegu bändi parima looga läbi aegade.

Mälestused tungivad peale…

Haru-basho

(Lenc jõudis juba märkuse teha uudise puudumise kohta… 🙂 )

Eesti poiss Jaapanimaal tegi lõppenud turniiril mõnes mõttes sarnase esituse üle-eelmise turniiriga – alustas hästi, siis sai pikalt kotti ja lõpus vedas taas kord kastanid tulest välja. Ehkki seekord jäi veidi kripeldama küsimus, kas ja kui palju viimane vastane ozeki Kotomitsuki asjas kaasa mängis (loodetavasti  küll mitte, otseselt midagi välja ei paistnud).

Vist parimaks matšiks jäigi too esimene vana vaenlase Miyabiyamaga, kellest Baruto tõelise teerulli kombel üle sõitis. Kiire tsuppari vastase kõrisse ja too hooga publikusse (jälle tundus, et Miyabiyama on Virumaa mehel totaalselt üle visanud – teiste vastastega käitub ta märksa leebemalt).  Edasi läks nii ja naa, see polnud just kõige edukam turniir (ehk oli nimekaimul hiljuti trenni kõrval ka muid pakilisi asju ajada… 🙂 ). Siiski tuleb öelda, et Baruto tundub arenevat mitmekülgsema tehnika suunas, mis tabelis edenemise ambitsiooni silmas pidades oleks ülimalt vajalik.

Ootame järgmiselt basho‘lt veidi paremat minekut.

Jälle üks hea saade

TV3 Eesti lemmiklaulu otsimine  on küll suuresti sama malli peale tehtud kui senised võistlussaated, aga ometi jättis väga meeldiva mulje. Ehkki saates kõlanud lood olid kõik niivõrd head, et sealt kedagi eelistada oli tegelikult ülekohus teiste suhtes (ainsa kehvema loona tundus “Tunnete keel” – üldse mitte halb lugu omaaegselt Mahavokilt, kuid mitte samas kaliibris teistega; pealegi oli Marju Läniku esitus kõvasti ilmetum teiste omast).

Rõõm oli näha Henry Laksi, kes oma haiguse kiuste on hääle ja karisma säilitanud. Teine positiivne “laks” oli Tanel Padar –  pop-kantri pole olnud just tema ampluaa, aga Eestis on vähe neid lauljaid, kes sellise omaaegse superhiti nagu “Aita mööda saata öö” võiks ette võtta ning selle ka nii stiilipuhtalt välja kannaks.   Koit Toome “On küll hilja” oli samuti tasemel. Ning muidugi kaks edasi valitud laulu – huvitava momendina üks juba auväärses eas daami ja teine noore laulutähe esituses, kuid mõlemad ühtviisi uhked ettekanded.  Ja lõpuks taas kord kompliment saatebändile, keda oli tõeliselt nauditav kuulata (kasvõi näiteks omaaegse Andres Põldroo kitrasoolo taasesitus Padari loos).

Mis aga peamine:  Eestis on tegelikult olemas uskumatult palju head kodumaist muusikat. Ootame järgmisi saateid.

Sir Tim ja netipetturid

Jama küll, kui veebi looja netiostuga petta saab, nagu [L] EPL loost võib lugeda.

Aga totud on meie meedia-afroameeriklased endiselt – isegi loo algvariandi [L] Daily Telegraphi kollalehesellid on asja õige nimega nimetanud, meie omad ei saa isegi tõlkimisega hakkama.  Sir Timothy leiutas veebi (mitte Interneti)  ja seda aastal 1991. Interneti sünniaastaks loetakse tinglikult 1969-t, näiteks e-posti lõi ameeriklane Ray Tomlinson 1972. aasta paiku, FTP tuli veidi hiljem ja IRC 80-ndate lõpus.

Aga muidugi kui inimese jaoks on “Internet” see sinine e-tähega ikoon arvuti ekraaniservas, siis on see eksimus arusaadav.  Kuid ajakirjanik võiks ju vähemalt Wikipediast uurida, mis asjandus see ikkagi oli,  mille Sir Timothy leiutas.

Rattahooaeg

Ei, tsikkel ei ole veel välja tulnud. Natuke külm on selle jaoks.

Aga kuna sel õppeaastal on tööd nii palju olnud, et trenni tegemine on suht kaootiliseks jäänud, siis hakkab vaikselt autoriteediprobleem kummitama ja võhm kipub kuhugi ära kaduma. Kuna aga vana Merida Kalahari 510-e oskas vanem jupp juba mõni aeg tagasi sujuvalt enda äralagunenud sõiduriista asemele rekvireerida,  sai soetatud Sinine Krants. Näeb välja [L] selline.

Miks selline nimi? Noh, ta on sinine. Ja pole mitte puhast tõugu maastikuratas, vaid veidi linnaratta verd on sees – natuke lühem, siledama rehviga ja tiba püstisema sõiduasendiga. Aga korraliku Shimano Deore käiguvahetusega ja hea amordiga, seega peaks idee poolest ka Harku mägedes hakkama saama. Praegu sinna veel hästi ei pääse, liiga lumine.

Aga esimese tuuri Nõmme vahel sai tehtud. Hirmus mõnus oli.

Vox populi

Peale eilset tsirkust YLE 1 saates tuli seal veebi kõvasti kommentaare. Soome rahval on vastu Leena ja Johani ootusi asjast oma arusaam. Väike valik [L] sealseid ütlusi:

* jos joku lupa maksaa polttoaineet niin ajan tuon Johan Bäckmanin vaikka skotterilla oulusta moskovaan. Kiitos

* tämäniltainen keskustelu on parasta viihdettä aikoihin. mistä kaksi noin todellisuudesta vieraantunutta ihmistä on revitty?

* Ei minkäänlaisia käytöstapoja Johan Bäckmanilla. Huudella nyt “höpö höpö” suorassa lähetyksessä toisten kommenttien väliin.

* Helsingin yliopiston koulutuksen tasossa taitaa olla jotakin pahasti vialla kun sieltä Bäckmanin tasoisia dosentteja.

* Miten voi Suomen Yliopistossa toimia dosenttina mies, joka ei pysty keskustelemaan asiallisesti?

* juu, neukuthan vaan otti viron haltuun….. niinhän aatukin otti vaan haltuun puol eurooppaa, ja ilman suurempaa väkivaltaa!

* …onko tuollaisia idiootteja (dosentti) olemassa? Verenpaineeni kohosi moisista mielipiteistä.

* Täytyy nostaa hattua Zilliacukselle ettei lähtenyt kesken studiosta. Minä olisin.

* Pääsiäismunastako suomalaisessa yliopistomaailmassa löytää dosentin paikan ?

Ja nii edasi. Põhiline kogu kommentaariumi läbiv küsimus on sama, mis siin eelmises postituses:  “kuidas sihuke tegelane saab ülikoolis õpetada?”.

Ei tea kumb?

Vaatasin Soome TV1s Jutta Zilliacusega vaidlevat Johan Bäckmani ja ei saa siiamaani aru, kumb ta on.

Variant A – psühhiaatriline juhtum. Inimene ei saa täiesti ausalt aru, mis toimub. Sel juhul tuleks talle kaasa tunda, aga ülikoolis töötada niimoodi siiski ei saa.

(Variandi A variatsioon – ideeline stalinlik kommunist. Millegipärast tundub kõige vähemusutavam. Kasvõi juba nominaalselt nõutava haridustaseme tõttu.)

Variant B – veel hullem küünik kui Tallinna praegune juhtkond. Ehk siis hästimakstud ja külma kõhuga valetaja, kes ise väga hästi teab, kui lolli juttu ta tõsise näoga räägib. Sellisel juhul aplaus FSB-le, kes sihukese eksemplari suutis üles leida. Aga suur kivi Helsinki Ülikooli kapsaaeda kõige elementaarsema akadeemilis-eetilise kontrollimehhanismi puudumise eest.

Pole vist vaja rõhutada, et variandist hoolimata ei ole selle inimese koht ülikoolis. Loodetavasti ei lähe kaua, kui ka tööandja sellest aru saab.

Kuhu sina oma raha pistsid?

“No ütle, kuhu sa ta pistsid?”, küsis Baskin omal ajal.

Üks härra tegi ITSPEA tunnis päris põneva ettekande peer-to-peer -stiilis (ehk siis kaaskodanikelt otse, ilma panga vahenduseta) laenamisest.  Iseenesest väga huvitav idee, küll aga tekitas mõnes saalisviibijas muiet üks selle valdkonna portaale – sel on nimelt nimeks [L] Zopa. Asi on nüüd laienenud ka eri riikidesse, aga võib päris ehedalt ette kujutada, mis juhtub selle firmaga Venemaal või SRÜ riikides…  Igal juhul võib vastus pealkirjas toodud küsimusele vene keeles üsna … khm, ebameeldiv tunduda.

Nii et Offf võiks enda [L] perses.net’iga kah hakata midagi majanduslikku tegema. 😛