Kes ei tantsi, on politsei (ikka veel)

… ja lausa kolm aastat hiljem. Täpselt nii kaua on möödas [L] eelmisest jamamisest Mobiil-ID sertifikaatide aktiveerimisega [L] politsei.ee veebilehel. Sellest ajast ei ole muutunud mitte muhvigi! Taas oli asi platvormis – Linux ei tööta, Windows töötab (ka Firefoxiga).

Sedakorda juba suurem äbiäbi tegijatele.  Ja kui nad selle jama seal ära parandavad, võiksid ühe soojaga ka nii teha, et politsei.ee [L] W3C validaatorit umbe ei jooksutaks. Äkki on ka mõnel nägemisraskustega inimesel politsei jutule asja.

Ääremärkusena: [L] Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuses (SMIT) peaks töötama suuremal hulgal IT kolledži vilistlasi, kes vähemalt idee poolest peaks olema erinevaid platvorme näinud ja näppinud. Või teeb politsei.ee-d täiesti teine seltskond?

Veel üks häkktoit

Kapis hakkas laastukorv šampinjonidega kätte ära kuivama. Tuli miskit ette võtta – seekordne häkk siis järgmine:

* kolmandik korvi pruune šampinjone
* üks suur sibul
* kaks suuremat küünt küüslauku
* kaks väheldast porgandit
* kaks keskmist tomatit
* paar peotäit rohelisi oliive
* pool latti Mündi vorsti
* veiniäädikat, õli, soola, pipart
* kaks supilusikatäit mett (ilmselt käib ka mingi suhkur)

Seened, sibul, küüslauk ja porgand ära hakkida ja pannile, sinna otsa äädikas, õli ja sool-pipar (kõike seda suht maitse/tunde järgi), kogu kupatus pooleks tunniks laagerdama. Siis juurde tomatijupid ja oliivid ning tuli alla. Hautada mõõdukal kuumusel ca 20 minutit, vahepeal segades. Siis läheb juurde peenekshakitud vorst ja mesi ning kogu kupatus peaks veel hauduma oma kümmekond minutit.

Valmiskujul nähtus sarnaneb purkides müüdava Uncle Ben’siga, aga on subjektiivsel hinnangul maitsvam.  🙂   Tarbida sobib koos keedetud riisiga, pasta töötab tõenäoliselt ka. Lisandiga koos peaks see ports 3-4 inimest ära toitma.

Kontserdile ratastoolis?

ELIL listis käib suurem arutelu paari inimese elamuste üle, kes tahtsid ratastooliga ühele aastalõpukontserdile minna ning kogemus osutus suht üle kivide-kändude -asjaks.

Muidu võiks korraldajatele kasvõi mingeid leevendavaid asjaolusid otsida (lõppude lõpuks, tegijal pidavat juhtuma), aga nendepoolses kommentaaris räägiti ise end räigelt sisse: “Kontserdikorraldajana oleks olnud meil ka võimalus ratastooliga mitte sisse lasta (mida samuti paljud korraldajad teevad).”

O RLY (nagu üks tuntud netimeem ütleb)??? Paljud kontserdikorraldajad ei lase ratastoolis inimest sisse?  Neid oleks hea teada – ja boikottida.  Ülbus ja juhmus on äärmiselt ebameeldivad omadused ning sedasorti inimestega ei tahaks tegemist teha.