DITS 2014

Reedel sai IT kolledžis läbi kahenädalane intensiivprogramm [L] Deploying IT Infrastructure Services,  mille raames laekus majja mitukümmend välistudengit ja kümmekond õppejõudu eri maadest.  Päris vahva (ehkki pingeline) aeg oli – tudengid pidid 4-6 inimesega rühmades lahendama erinevaid ülesandeid.  Endal õnnestus kantseldada Nemo Teami ehk seltskonda leedukast, kahest kreeklasest ning Kolumbia päritolu sakslasest, kes pidid kahe nädalaga disainima sobiva töökoha lennuõnnetuse tagajärjel üliraske liikumispuude omandanud tipp-itimehele (kogu lugu oli enda genereeritud, ent loodetavasti üsna autentselt). [L] Lõpptulemusega võis üldiselt rahule jääda. Ülesande algne mõte – teadvustada kogu seltskonnale, et ka raske puudega inimene võib väärt tööjõud olla – sai üsna kenasti välja toodud.

Suure rabelemise kompensatsiooniks andis EL meile igapäevaselt süüa (lõuna- ja õhtusöök) – kaks nädalat sai talongidega TTÜ majandusmaja sööklas käidud. Päris mugav…

Lõpukogunemisel visati igale meeskonnale ja ka õppejõududele kätte suur paber ja hulk vanu ajakirju ning kästi lõigata-kleepida-joonistada midagi projektikohast.  Igavesti lahedad kollaažid tulid.

Aa, ja rahvale sai suht sama loeng kui eelmise aasta projektis (väikeste täienduste-parandustega) ka peetud – slaidid on endiselt [L] SlideShare’is.

Puudega puue

Tänases Slashdotis on päris hea lugu – nn kurdikultuurist ja nende suhtumisest sisekõrvaimplantaatidesse.

Kui Kakk umbes 20 aastat tagasi puuetega inimeste reaga tegelema hakkas (ja eriti natuke hiljem doktoritööd kirjutades), sai kohatud samasuguseid inimesi ka liikumispuudega inimeste seas.  Leidus (ja leidub tänini) tegelasi, kelle jaoks ratastoolikasutaja soov omal jalal käima hakata on samasugune “oma kultuuri reetmine” kui seal loos kirjeldatud kurtide inimeste käitumine.  Mõne jaoks oli ka kogu füüsiline treenimine kurjast – “tahad enda rõhujate moodi olla?”.  Asjaolu, et kogu üldine organismi vastupanu- ja töövõime sellega torust alla lasti, ei näinud neid üldse huvitavat – palju olulisem oli enda poolt ümberdefineeritud mõisteruumile truuks jäämine.  Umbes nagu omaaegses N. Liidus – tegelikult ongi oluline osa tänapäevaseid puueteradikaale veendunud marksistid ning kasutavad samu mõisteid (puuetele laiendatud klassiteooria, ekspluateerimine jne jne).

Või on kõik fanaatikud mingis mõttes ühtemoodi…?

ODF eurostandardiks?

Indrek Tarand on Slashdotis – soovitusega ODF eurostandardiks seada.

Kui [L] EPFSUG selle asja tõesti mingi valemiga käima tõmbab, siis vägev aplaus neile. Loomulikult ei saa see kerge olema – arvestades kõike seda korruptsiooni, mismoodi Microsoft enda OOXMLi ISO standardiks mehkeldas (ja siis rõõmsalt ütles: “oi, aga ega me seda ise ei järgigi. Võib-olla kunagi tulevikus…”). Aga mine tea…

Ja IT poolelt võttes on Eesti eurosaadikutest vaid üks enda palga välja teeninud (mitte üksnes selle liigutusega – aktivapoolele jääb EPFSUG, fooliumrevolutsiooni aegsed asjad ja mõned veel). Näib, et omalt poolt võiks talle teist ametiaega võimaldada küll.