Igaüks võib olla ajakirjanik

Nägin RSS-lugejas Äripäeva pealkirja “Kuidas valida ettevõttele nime”. Oo, kui vajalik artikkel, mõtles Kakk. Ammu oleks aeg, et keegi sellest räägiks. Et kaoks ära KondoomEst -stiilis sõnaväärakad ja poolkeelsed (viimatine avastus oli Beebicenter) koledused.

Paraku on [L] see kirjutis algkooli tasemel kirjatükk liitsõna moodustamisest. Kas Äripäevas tõesti natukenegi pädevamat rahvast ei ole, kes sel sedavõrd vajalikul teemal oskaks sõna võtta…?

Kreisi värk

Cory Doctorow kirjutab USA-s küpsevast kohtuasjast – üks tore kool Pennsylvanias jagas oma õppuritele lahkesti läpakaid, millel sai kaugjuhtimise teel veebikaamera ja mikri sisse lülitada ja kodus toimuvat näha-salvestada. Kõike ikka müütilise “õpilaste turvalisuse” huvides.   Täiega kreisiks läheb asi sealtmaalt, kus üks õpilane võeti vahele “ebasündsa tegevuse” eest (NB! omaenese kodus!)  ja näidati tõendina veebikaamerast salvestatud pilti…

Tuleb tõsiselt loota, et vanemate algatatud kohtuasi edukaks osutub ning kool ja/või selle asjapulgad kinni pannakse. Sorry, aga kui siit hoiatavat eeskuju ei tule, siis keerab asi üsna ruttu ei tea kuhu.

Ja muidugi on see ilus näide sellest, kuhu viib kombinatsioon arvutikasutajate ignorantsist ja kinnisest tarkvarast.

Lahe kiri

Järjekordne äge näide masintõlkefännidest nigeeria poiste kirjavarast algab nii:

“Dear Friend,

Kuidas sa täna ja teie pere? Loodan trahvi, olen Mr.kevin pruuniks.”

Härra Pruuniks on ju lausa enesekriitiline, loodab juba ise trahvi saada. 😀

Filmielamus: Big Stan

Üle hulga aja sai õhtul teleka ees kõvasti naerda.

Totaalselt kreisi kombinatsioon “Shawshank Redemptionist” ja “Kill Billist” ehk vanglafilmi ja kung-fu actioni parimate traditsioonide segapuder Benny Hilli stiilis jalaga-persse -huumoriga.   Asjale andis kõvasti värvi ka kung-fu filmide klassik David Carradine, kes siin täiesti avalikult enda tavalise tegelaskuju häbitu paroodia esitas. Äärmise mõnuga kusjuures.  Positiivne on veel ka see, et madinakoreograafia kohta  ei saa ühtki halba sõna öelda – escrimaepisoodides näiteks olid täitsa autentsed äravõtmistehnikad.

“Ma ei jõua sulle kõiki sõrmi õpetada. Vali üks.”  😀

Väike muudatus Kaku Akadeemias

Seoses uue semestri algusega muutsin veidi Kaku Akadeemias kasutatavat loenguslaidide vormingut: nüüd on seal kasutusel ODF ning “kirikuna keset küla” PDF.  Veel ühe täiendusena kuulutasin MSi uute vormingute (docx/xlsx/pptx) kasutamise Kaku ainete kirjatööde esitamisel ebasoovitavaks.  Aeg oleks ka Eestis järgida taanlaste ja muude arukamate inimeste eeskuju.