Rahvakalendrit sirvides

Vanarahvas teab rääkida, et juba hallidel aegadel peeti hilissügisel kadripäeva ja andresepäeva vahepeal mitmel pool Eestis ka põõsapugemispäeva. Nimi tuleneb mitmel pool täheldatud kombest, kus noored mehed panid kollased riided selga, hiilisid põõsastes ja külavahel ringi ning katsusid hooletuid möödakäijaid ehmatada, hüüdes: “Ah sa mait, mis sul siia asja?!” Kes kõige rohkem inimesi hirmutada suutis, sel pidi kogu järgmine aasta viinaraha jätkuma.

Sel päeval käisid mõisahärrad koos kiltri, kupja ja aidamehega oma alamaid üle kaemas – kes oli aasta läbi tublisti tööd rabanud, võis saada härralt isegi kolm kopikat raha, laisad ja lohakad talumehed said aga õhtul mõisatallis vitsu. Paljudes mõisates oli ka tavaks sel päeval müüritöid teha.

Eraldi tasub märkida ära Kapa-Kohilas kujunenud tava – seal nimelt oli kombeks ööl vastu põõsapugemispäeva kohaliku postijaama hoone tarade ja palakate abil nii ära ehtida, et jaama ennast üldse näha polnud. See pidi aitama kurja silma ja kaetamise vastu ning tooma järgmise aasta jooksul sinna rahakaid ja asiseid rännumehi.

Seega on tegu ühe teenimatult unustusehõlma vajunud tähtpäevaga.

Aknaid avavad ainult terroristid

Väljavõte kirjast, mis tuli veidi peale keskpäeva TLÜ ametlikku infolisti:

Seoses G.W.Bush’i visiidiga on politsei rangelt keelanud avada Narva mnt poolseid aknaid ükskõik millisel hetkel nende kahe päeva (27., 28.11) jooksul. AKNA AVAMISELE VÕIDAKSE REAGEERIDA HOIATUSLASUGA.

Apdeit samast allikast – õhtupoolikul kell 16, kui lärm juba [L] ajakirjandusse oli jõudnud ja kisa ilmselt kohalike tegelinskite jaoks liiga suureks läks:

President Bushi visiidi ajal autokolonni liikumismarsruutidel akendel viibimine ning ka akende avamine on täiesti lubatud. Väide, et politsei on hoiatanud akende avamise korral reageerida hoiatuslasuga ei vasta tõele.
Martin Luige
Julgestuspolitsei
infojuht

Kas tegu oli kellegi üliaktiivse pollari omaloominguga (mis jõudis tuhandete inimesteni ametliku seisukohana) või vastu ootusi haisemaläinud essu kiire, ent hilisevõitu kokkurookimisega, jääb ilmselt edaspidiseks uurimiseks.

Ilpo Jalamo laager

See laager pidi algselt detsembris olema, selleks ajaks oleks ehk ka jalg ära paranenud. Kahjuks ei olnud õpetajal hiljem aega ja laager toodi sellele nädalalõpule. Nii ei jäänud muud üle, kui üksnes pealt vaadata. Sellest hoolimata sai mitmeid kasulikke tähelepanekuid tehtud (laagris võeti läbi peaaegu kõik kobujutsu relvad) – kõige lugupidamise juures meie oma tegijate vastu on Jalamo-sensei (6. dan) siiski omaette klass. Meil on vedanud, et nii hea õpetaja nii ligidal kui Turus resideerub. Ja nagu “suurtele koertele” kombeks, on Ilpo väga meeldiv natuur, kes ei pea enda tähtsuse tõestamiseks koonu taeva poole ajama ja lärmama.

Nüüd tuleb vaid terveks saada ja hakata siis kevadiseks eksamiks treenima.
(seal saalis on miski imelik valgus – alati lähevad pildid aia taha.. 🙁 Tavaliselt annab Kaku digiseebikaga paremaid pilte teha)

Ilpo Jalamo bo katat näitamas

Eesti oma Kiedis

Midagi kreisit pühapäevaks (ja loodetavasti ei tee mõni torunina sellest jälle mingeid kaugeleulatuvaid järeldusi, nagu ühe hiljutise postitusega juhtus).

Postimees toob ära [L] videoga loo isevärki vahejuhtumist Ventspilsiga peetud korvimängu ajal, kus sokikostüümi à la Anthony Kiedis rõivastunud noorhärra platsile tormas ja seal elevust tekitas (vahemärkus – Kiedis ja teised Red Hot Chili Peppersi liikmed olla lasknud end fotografeerida biitlite kuulsa ülekäiguraja-foto eeskujul samas paigas, olles aga riietatud vaid ühte sokki).

Muhe oli mängijate reageering, eriti Saksakulmu oma (kelle nimi tegelinskil selja peale kirjutatud oli). Noh, et igas mängus päris ei peaks, aga… 🙂

Kulla sõbrad

… kes te olete sattunud registreeruma naljakasse kohta nimega Gazzag – palun lugege läbi [L] see artikkel siin. Või otsige Gazzagi kohta Wikipediast.

Kes ameerika keelt ei oska, siis lühidalt: see keskkond spämmib teie nimel kõiki teie sõpru, kui te rumalast peast lasete registreerimisel tal kõik oma Orkuti kontaktid importida. Eriti “tore” on siis, kui annate talle ka oma Yahoo! ja Orkuti paroolid – arvestage ise, kui paljud teist kasutavad kas Yahoo! Maili või GMaili (Orkut on sama firma alluvuses). Teie meilikasti võti on sel juhul nüüd nende jobude käes.

Palun ärge laske endale mütsi silmadele tõmmata. Sellest spämmist on juba tõesti siiber.