Täna meedias

Leidsin Eesti massimeediast mõned huvipakkuvad lood:
* ERRis rohepöördest
* samas lenduritevalikust Suurbritannias

Lisaks ilmus eile Postimehes veel see lugu (ja üleeile see; Postimees on üldse olnud Eesti peavooluväljaannetest… no ütleme, et kõige vähem eemaletõukav).

Mine tea… Äkki tõesti hakatakse läänemaailmas mõistust uuesti pikkamööda üles leidma? Või on ikkagi juba liiga hilja ja eelmise postituse temaatikat jätkates on see kõigest Tar-Palantíri viljatu pingutus…?

Üks tsitaat

“In an hour unlocked for by Men this doom befell, on the nine and thirtieth day since the passing of the fleets. Then suddenly fire burst from the Meneltarma, and there came a mighty wind and a tumult of the earth, and the sky reeled, and the hills slid, and Númenor went down into the sea, with all its children and its wives and its maidens and its ladies proud; and all its gardens and its balls and its towers, its tombs and its riches, and its jewels and its webs and its things painted and carven, and its lore: they vanished for ever.”

– J. R. R. Tolkien, Akallabêth.

Munandus

(Tegelikult oleks võinud “sõnause” eeskujul ka “munaus” panna, aga paraku tähendab see soome keeli ämbrit elik peessekukkumist.)

Hommikuse munandamise variatsioone on ilmselt tuhandeid, aga tänahommikune tuli hästi mõnus ja saab seetõttu siia kirja pandud:
* 3 muna
* ca 50g sinki
* 3 viilu juustu
* 3 päikesekuivatatud tomatit
* supilusikatäis sissetehtud väikesi kappareid
* oks värsket tilli
* palsamiäädikat, oliiviõli, soola ja pipart

Sink kuubikuteks/viiludeks ja pannile, till ja tomat hakkida ning koos kapparitega sinnasamasse, sorts õli ja äädikat peale, tuli alla. Munad koos soolaga lahti kloppida ja kui ülejäänud sodi on piisavalt praadinud, siis pannile, natuke pipart juurde, tuli väiksemaks ja kaas peale. Kümnekonna minuti pärast juustuviilud kõige peale, lasta veel natuke kaane all praadida, siis keerata tuli maha ja lasta veel natuke tõmmata.

Semestri kokkuvõte

2023. aasta kevadsemestri bilanss tuli selline.

Kursused:
* ITSPEA (sessioonõpe, eestikeelne e-kursus): deklareeris 80, lõpetas 62 tegelast
* SPEAIT (päevaõpe, ingliskeelne tavakursus): deklareeris 75, lõpetas 67
* Sotsiaalmanipulatsioon (päevaõpe, ingliskeelne tavakursus): deklareeris 70, lõpetas 54

Juhendamised:
* 1 magister, 11 bakalaureust
* Hinded: 3 x “suurepärane”, 4 x “väga hea”, 2 x “hea”, 2 x “rahuldav”, 1 x “kasin”.

Üldiselt võib tulemusega rahul olla, ehkki koormus läks vahepeal selgelt liiale.

Õpikunäide

… sellest, kuidas ettevõte ei tohiks asju ajada.

Lähenedes puhtmajanduslikult:
* ettevõte, kes valib töötajaid mitte oskuste, vaid “õige mõtlemise” järgi, ei ole pikemas vaates eriti jätkusuutlik, ning
* ettevõte, kelle ärimudel sõltub otseselt enda kaudu rahaliigutajate arvust, ei peaks tõukama eemale niivõrd suuri kliendirühmi – praegu seda tehti ja need kliendid tagasi ei tule.

(enda poolt ka: aitäh hoiatamast)