Pesa kolib

… ja seda nii serveri poolelt kui ka laiemas mõttes. Tagasi Tallinna, täpsemalt Hiiule – päris kunagiste lapse/noorepõlvemaade lähedusse. Seetõttu on server 30. oktoobril liinilt maas, loodetavasti piirdub asi üheainsa päevaga, kui kõik plaanipäraselt läheb.

Mõned muud asjad muutuvad ilmselt veel. Aga see ei ole blogijutt.

Tagasi (mingil määral)

Nagu näha, pärineb eelmine postitus mitme kuu tagant. Vahepeal läks elu üsna… huvitavaks.  Tegelikult on seda siiamaani ja ilmselt päris mõnda aega veel.  Aga et uus kooliaasta on algamas ja töiselt oleks  siiski kasulik aeg-ajalt sõna võtta, siis aeg-ajalt hakkab siin jälle midagi ilmuma – tõenäoliselt peamiselt tööga (IT-värk) seonduvat.

Uut ja vana

“Kas tervitada ka saab vä?”, küsiti vanasti raadios.

Muusikalised tervitused lähevad Janekile, Erlele ja Mõisakülalistele, kellega koos sai toda lugu (“Meile on see päev nüüd ilmund”, eesti vaimulik rahvalaul) mõne aasta eest kirikulaagris jämmitud.  Aga toredat aastavahetust ja ilusat uut aastat ka kõigile lugejatele!

Haapsalu kiriku aken

P.S. Lugu ise (320 kb/s MP3, 6,7 MB) on salvestusena taas kord CC BY-SA (Autorile viitamine + Jagamine samadel tingimustel) litsentsi all.

Serverikatkestus

Esmaspäeva õhtupoolikul ajasid energiamehed Kaku elukohas elektrisüsteemi lolliks. Vool oli mitu tundi pooles korteris ära ja tegi muid trikke. Viie aasta vanune ning pidevalt töös olnud serverikast sai seepeale pahaseks ja otsustas ära kooleda. Hakkas viskama kord tunnis paanikasse läinud kernelit ja tegi muid jubedusi.

Jama kuipalju – enamik e-kirju käib Kakupesa kaudu ning õppematerjalid on ka suures osas siin. Vahepeal tuli GMaili kasutada, mis ausalt öeldes väga ei istunud (Kakule üldse veebipõhised meilisüsteemid ei klapi).  Õnneks olid masina kettad terved (ja ka varukoopiad olemas), midagi kaotsi ei läinud – aga tuli teha erakorraline investeering uude masinasse ning siis see ka üles panna. Vana sõber Puravik tuli jälle kord appi ja ajas välja üsna hea hinnaga Dell PowerEdge T110 II, nii et esmakordselt Kakupesa ajaloos töötab see nüüd spetsiaalse serveriraua peal. Vahe eelmise masinaga on kasvõi hääle osas tuntav – uus on peaaegu poole vaiksem. Ja see must kast näeb ka märksa cool’im välja. 🙂

Eile öösel kusagil kolme paiku sai ka konfimine valmis. Lihtsuse mõttes läks esialgu tagasi vana Ubuntu 10.04 – eks hiljem jõuab uuendada, seda toetatakse 2015. aasta kevadeni. Jupp peavalu oli Zope 2.9-ga, millel töötab siiamaani [L] Kaku Akadeemia (sobivat uuemat asja pole leidnud, igal variandil on omad hädad – võib-olla kolib tulevikus wiki peale, aga seal tekib probleem eri kursuste ja aastakäikude haldamisega). Viimaks leidus lahendus [L] siit – lisaks tuleb pärast seda muuta Zope’i instantsi runzope-käivitusskriptis Pythoni asukoht /opt/python-2.4/bin/python peale (kuna Zope 2.9 vajab Python 2.4). Ainus jupp, mida veel kohe käima ei saanud, on KakuWiki, aga sellega pole nii kiiret (seal pole töiselt hädavajalikke asju).

Õnneks on tänapäeva e-postisüsteemid suures osas sellised, et lühema katkestuse korral jäävad kirjad ootele ja kui sihtpunkt uuesti välja ilmub, tulevad kohale. Nüüd tuli aga vastata ühe hommikuga terve nädala kirjadele. Ugh.

Lillade rünnak

Pealkirjale vaatamata ei ole tegu vähemuste üritusega (kui see mõnele sellega assotsieerub), vaid lillades T-särkides (rohkem või vähem) karvaste kodanikega, kes on Tallinna kogunenud [L] KDE Akademy lipu all – arvult nii kolmesaja kanti.  Asi algas eile tutvumisüritusega kesklinnas, täna ja eile on konverents ning järgmine nädal läheb töötubade tähe all.  Rahvas on üldiselt mõnus – ehkki tõele au andes tuli kohata ka paari läänemaist töllmokka, kes muidu asisesse seltskonda ära olid eksinud. Aga loodetavasti annab tooni siiski paremat sorti seltskond ning [L] programm on päris põnev.

Huvilised on teretulnud.

KDE Akademy

Väike teade sõpradele

Kui keegi peaks kunagi tahtma Kakule süüa pakkuda, siis igaks juhuks teavitus –  tavalist leiba-saia, pastat, pitsat, õlut jms asju, milles leidub rukist, otra või nisu, ei tohi va linnule enam anda (õnneks on olemas ka erivariandid, kus neid – või õigemini gluteeni-nimelist ollust –  pole). Esialgu sügiseni, aga võib juhtuda, et ka edaspidi.

Aga positiivse poole pealt on endiselt in näiteks liha, riis, puuviljad,  punane vein ja šokolaad… 🙂

Infoks lugejaile

Nagu ehk näha, pole siia viimasel ajal eriti midagi lisandunud. Ajad on ebaselged ja mõned suuremad asjad vajavad klaarimist, seetõttu võib Jora mingiks ajaks ilmumise peatada ning pole ka välistatud, et Kakupesa server võib teatavaks ajaks liinilt maha minna (kui vähegi võimalik, üritame seda vältida või maasolekuaja miinimumini viia). Kui server peaks maha minema, kolivad siinsed olulised materjalid ajutiselt ITK ja/või TLÜ serveritesse (sel juhul tasub vaadata aadresse http://enos.itcollege.ee/~kaido/  ja http://www.tlu.ee/~kakk; hetkel pole seal aga midagi).  Jora jätkub ka tulevikus, aga kus ja kuidas, selgub edaspidi.

Ja veel – meilitsi tabamiseks on lähiajal kindlam kasutada aadresse kaido ätt itcollege punkt ee või kakk ätt tlu punkt ee (siiani suunasid need Kakupessa edasi, serveri mahamineku korral jääb üks neist ajutiselt põhiaadressiks).