Patsiga (ja natuke pahatahtlik) jõululaul

* Viis: “Aisakell”
* Allikad: jõulupühad + lumetuisk +  [L] arvutiuudised

Refrään: Interneti Uudistaja, hirmus turvaauk
– nemad kaks ju käivad koos justkui püss ja pauk
Interneti Uudistajas jälle vägev auk –
Redmondis on hädakisa, söömata jääb mauk

Märkamatult näe on see aasta läind
kurinahad kräkkerid on softi kallal käind
Pahandatult torisemas itimeeste hulk –
brauserite vana kunn on paljas nagu pulk!

Interneti Uudistaja…

Guuglipoiste kroomiläik, tulirepsi urr
Safarigi ümber käimas mäkirahva nurr
Uudistajat lapivad kõik Pisipehme väed –
ent iga vana augu kohal kahte uut pea näed

Interneti Uudistaja…

* Interneti Uudistaja = Explorer (kui keegi aru ei saanud)

Valge gospel

Esimesel jõulupühal tuli (kordusena) telekast sellenimeline kontsert.

Kõik oli justkui olemas. Eesti noorte poplauljate paremik, hea taustakoor ja bänd.  Ja ometi oli tulemus täiesti tühi kest. Hinge ei olnud.

Sedalaadi muusikat lihtsalt ei saa teha ilma sellesse (igas mõttes) uskumata.  Lõbusas komöödias “Sister Act” ja sealses naljaga-pooleks kirikukooris oli kõvasti enam vaimsust kui siinnähtus. Praegu oli ekraan täis kenasid noori inimesi, kes üritasid väga püüdlikult mängida Harlemi elanikke ning tulemus oli sama usutav kui kohalike maavillaste jou-jou kottpüks-sellide puhul. Rääkimata veel sellest, et lugude valikus oli ka rida selliseid, mis veidigi sügavamal mõtestamisel kuidagi konteksti ei lähe. Aga võib-olla see oligi ajamärk – sobiv tase vaimsuse kaotanud eesti rahvale…? Tahaks väga loota, et mitte.

Kes aga tahab näha märksa tõepärasemat valget gospelit eestimaises (ja muusikaliselt täiesti tasemel) esituses, võib otsida YouTube’ist 2010. aasta Piiblipäevade videosid.  Jah, sedalaadi lähenemine ei pruugi igaühele sobida – aga vähemalt seal ei  teki kahtlust, et tegijad ise usuvad sellesse, millest laulavad-räägivad.

Aa, veel üks väike asi – kõigile lugejatele ilusat alanud pühadeaega! 🙂

Kenny Marks

Leidsin veel ühe kauaaegse lemmiku tuubist üles.

Kenny Marksi võiks nimetada “kristliku roki Bryan Adamsiks” – nii hääl kui ka muusikastiil on väga sarnased.  Juba muusika on kõvasti ehedam kui suur osa ameerika CCM-ist,  laulutekstid on kõvasti üle keskmise ning kogu saatebänd tasemel (veel ühe pikaaegse lemmikloo “Absolutely Positively” – mida kahjuks tuubist ei leidnud – võiks anda lausa rokkmuusika õppematerjaliks, kuidas sedasorti musa teha).

Seekord leitud lugu oli varem vähem kuuldud, aga ka see on “pähe kinni jäävate” laulude rubriigist.  Hea meloodia, mõttega tekst, kõva esitus ja ilus video takkapihta. Ning kapaga nostalgiat (lugu pärineb 90-ndate keskelt) veel kõigele selga.

Peepunkt

Et mitte liialt tõsiseks minna…

Kuna Hillar siin juba infootsingu teema üles võttis, siis sai löödud guuglisse pealkirjas toodud sõna (ärge küsige, miks). Tulemuseks oli päris mitu kontot erinevates sotsiaalvõrgustikes. Mine nüüd võta kinni, kas kontoomanikud on lihtsalt pulli teinud või on tegu sarnase looga Kari Munne nimelise soome härrasmehe omaga (kelle võib samuti guugliga üles leida).

APDEIT 13.12 – märksa karmim lugu on aga [L] 2006. aasta õigekeelsussõnastikuga. Sinna tuleks sisestada märksõna “teenusepakkuja” (tänud kolleegile teavituse eest). Tjaa, domeenijama tingimustes ehk isegi adekvaatne (ehkki tegelikult on pahanduse juureks siiski üks sihtasutus).

Huvitav…

Delfisse ilmus lugejakirjade rubriiki ühe ilusa eesti nime all [L] harukordselt rumala tekstiga ja samas poliitilises vaates kummaliselt a(s)jakohane üllitis.

Huvi pärast lõin selle nime guuglisse. Vastuseks tuli a) seesama kirjutis, b) viited põhikoolis õppivale sellenimelisele inimesele. Ei Facebooki, LinkedIni, Twitterit ega muud sellist, kuhu veebi arvamusartikleid kirjutavad inimesed harilikult pesa teevad. Põhikoolilaps seda juttu kah ei kirjutanud.

Mida siit järeldada võiks?

Deixa-me sonhar

Pole kaua muusikast kirjutanud…

Kunagi oli siin juttu 2003. aasta Portugali eurolaulust. Rita Guerra lauldud imeline ballaad, mis on Eurovisiooni jaoks kaugelt liiga hea (ja seepärast jäi 22. kohale). Aga lauluvõistluse versioonis oli mingi nõks veel puudu – olid küll olemas ilusad Claptoni stiilis kitarrikäigud laulu sees, aga õiget kidrasoolot polnud.

Nüüd on keegi hea inimene laadinud Tuubi üles selle loo [L] täis-singliversiooni. Seal on soolo (lühike küll, aga siiski) täiesti sees. I-le on täpp ka pandud.

Rehepapi nutt ja hala

Delfis oigab üks poliitbroiler, et nende hirmnutikana kavandatud kerge raha projekt – hakkame .ee eest raha küsima ja nii palju, nagu Eesti olekski 5 rikkaima seas – kipub pehmelt öeldes pange minema.  Tsiteeriks siia juriidiliselt korrektses mahus mõningaid kommentaare:

===>

Heh, 10.12.2010 07:30
Autor eksib.
Paljud on teinud endale .eu või .com lõpulised domeenid juba valmis ja eesti domeen tiksub nii kaua kuni veel saab.

naljakas lugeda, 10.12.2010 07:49
millest selline hala? rahapump ei hakanud tööle? poliitikute ja ametnike äraostmiseks kulunud imvesteering ei taha ennast tasa teenida? Äririsk on selle asja nimi, kulla Erki, äririsk.

almar, 10.12.2010 10:01
hr Urva. Tegemist on turumajandusega. Teie tootele selle hinnaga lihtsalt puudub turg. Väga lihtne ju?

itimees, 10.12.2010 11:02
väljapressimine ebaõnnestus ja nüüd hakkavadki EIS-i tropid iga natukese aja järel delfis halisemas käima.
M.O.T.T
Ümber olevat registreeritud ligikaudu 1/5 ehk alla 20 000 domeeni.

<===

Ongi vist kõik ära öeldud.  Lolluse ja ahnuse kombinatsioon saab enamasti karistada, nii palju veel maailmas siiski õiglust on.

Meeldetuletuseks ka: kakupesa.pri.ee lõpetab samuti lähiajal tegevuse, paluks Kakupesa puhul kasutada kakupesa.net’i.