Edgari kuusk ja uus erakond

Nüüd on siis linnaviletsuse ilutaim Vana Tooma nina all juba kaks korda jala pealt ümber kukkunud. Milles asi?

Kuuldavasti on tegu viimaks realiseerunud uue Eesti erakonnaga, mille teket on ammu ennustatud. Nimeks on Eesti Blend-A-Medi Partei (kampa on võetud riigi parimad musta valgeks rääkijad) ja maskotiks on muidugi säravvalgete hammastega kopraonu.

Mis oravale üle jõu käib, sellega saab kobras ilusti hakkama.

APDEIT: natuke Offfi stiilis poeesiat ka:

Rael ja Etsil kurgus nuuks –
kuusega on täitsa puuks!
See ei passi jõulupuuks,
tarvitaks ta miskiks muuks –
näiteks annaks jõulukuuks
penskareile küttepuuks.

Kõvematest sõnadest

Kui Kakk 8. klassis esimest korda päris kooli läks, pandi talle pinginaabriks üks vahva sell. Tolle kodune kasvatus ei lubanud tal kangemaid sõnu pruukida, ent kuna selles vanuses on aeg-ajalt ikkagi vaja midagi sellist öelda, mõtles kutt välja originaalse väljendi “perdillum”. See oli nii lahe sõna, et hakkas Kakule kah külge. Aeg-ajalt juhtub tänaseni.

Seetõttu tuli mõte otsida näiteid teistestki sarnastest loomingulistest sõnadest. Mõned neist:
* Tuntud ulmesari [L] Battlestar Galactica  kasutas algversioonis sarnases tähenduses sõna [L] frack. Sarja uuemas variandis teisenes see frak’iks ning see hakkas tähendama juba otseselt sarnase maise sõna kosmilist analoogi kõigi nüanssidega (frak the frakking frakkers). Ent kõige lahedam on omadustelt ja ka andekuselt “perdillumi” lähedane hüüatus [L] “Felgercarb!“.
* Ilmselt ühe kõige vingema tehisvandumise leiame teisest kuulsast ulmesarjast [L] Babylon 5  – selle ühes meilgi hiljuti näidatud täispikas filmis Legend of the Rangers manab tehnikagurust narnitüdruk [L] Na’Feel tõrkuvat mootorit sõnavalinguga “Pouch-sucking spawn of a bladder fish! Son of a fitch piece of smelt! Tok-swallowing fenbarger! Thrak it!” (leidsin isegi [L] seletuse, mida see kõik tähendama peab).
* Siin varemgi viidatud omaaegses linux.ee [L] Tuxaatori baasi nimelises sürrasõnastikus sisaldus märksõna “murukann”, seletusega “popp sõna. Mitte kasutada arvuti kallal kruvikeerajat tarbides, kui juures on väikesed lapsed. need lähevad seda pärast arvutist otsima”. Ka on IT-inimeste seas tänini laialt kasutuses fraas “mitte mõmmigi (ei saanud, ei osanud)”.
* Ja samas oli olemas ka otsene märksõna “kaks kõva sõna” – seletuseks “tammepakk ja raudbetoon”. Ka seda on Kakk juba päris palju kasutanud.

Seega jutu point – kui kuulata tänapäeval mõnes seltskonnas t-, p- ja m-tähega algavate (side?)sõnade ülikülluslikku kasutamist, tahaks küll öelda: perdillum küll, võtke midagi lahedamat asemele või veel parem, mõelge ise endale üks tõsine kõva sõna välja!

Tammepakk ja raudbetoon.

Lõhepasta

Veel variatsioone pasta teemal… Vaja läheb
* pakk pennet
* 400g lõhekonservi (siin oli John West Pink Salmon)
* 200g hapukoort
* 50g võid
* 2 küüslauguküünt
* maitseaineid (sool, pipar, basiilik, muskaatpähkel)

Penne keeta nagu ikka. Kastet alustasin võist, mille koos purustatud küüslauguga pannil ära sulatasin. Sinna otsa siis kala (konservis võib olla vahel selgrootükke, mille võib välja korjata – aga nad on suht pehmeks hautatud ja sünnivad süüa), veidi hiljem maitseained ja viimaks hapukoor. Kuumutada keskmisel tulel veel ca veerand tundi (segada tuleb ka), siis peaks valmis olema.

Jätkub sõltuvalt penne kogusest ja sööjate näljasusest 3-4 inimesele. Peale võib garneeringuks mõnd kõva juustu riivida.

Pesaremont

Eelteatena: neljapäeval, 24.11 on mingil ajavahemikul kavas Kakupesa serveri ketaste vahetus. Seetõttu on Pesa sel ajal liinilt maas.

APDEIT: uuendus on edasi lükatud kuni semestri õppetöö lõpuni, kettavahetus tuleb kusagil jõulude eel.

Laulupealinn

… osutus täitsa vahvaks telesaateks. Eeskätt just seetõttu, et tuntud lauljad pidid otsima endale erinevaid laulupartnereid ning seeläbi said laiema kajastuse ka paljud tundmatud, ent üllatavalt head esinejad.

Finaalis oli natuke kahju Tanja Mihhailovast – terve saatesarja jooksul tuli väga kihvte esinemisi, ent kahjuks oli viimane finaalilugu üsna ebaõnnestunud (ehkki väga ilusa ideega) ning see maksiski ilmselt võidu. Puhtpoliitiliselt oleks muidugi olnud kasulik Kohtla-Järve võit – arvata on, et see saatesari aitas Ida-Virumaad päris palju rahva teadvuses taas Eestina tajuda ning mine tea, ehk hakkas ka mõni sealne inimene esmakordselt mõnd eesti kanalit vaatama. Kuid muusikaliselt võitis finaali Ott Lepland ja Kärdla 2:1 (“Tanja Turner” oli endiselt ekstraklass).

Meelde jäänud esitusi sarjast (lisaks finaalile – suht suvalises järjekorras):
* Taimo Toomasti ja Ago Andersoni “Kaunid baleriinid”. Konkurentsitu komöödiapreemia – midagi soomlaste surematu Spede ja Vesku (aka Jean-Pierre Kusela) kanti. Tuubis ütleb üks välismaalasest kommentaator: “I’m not sure which drugs you guys are on, but I want the same! ;)” – aamen selle peale!
* Tanja Mihhailova ja perekond Räitsaku “Fell in Love with an Alien”. Täiesti korralik Kelly Family kaver, plussiks pereisa omapärane saksa aktsent. Kahjuks jäi sama pere finaaliesitus kahvatuks.
* Birgit Õigemeele ja Õige Meeletute “Wannabe” – Kohila õdedepunt andis Spice Girlsile selgelt silmad ette.
* Ott Leplandi ja Kärdla Ühisgümnaasiumi segakoori “Hallelujah” – maailma üks enimkaverdatud lugusid sai ühelt poolt küllalt klassikalise, ent samas ka piisavalt omanäolise tõlgenduse.
* Tanja Mihhailova ja Iisaku segakoori “River Deep Mountain High”  – pole midagi öelda, Tanja Turner on klass. Ja üks maalt tulnud koor paneb veel i-le täpi peale.  Väga uhke.
* Toomas Lunge ja perekond Raamatu “Meeste laul” –  papa Raamat poegadega suutis üllatavalt hästi asendada sukkpükstes Jaan-Villem Sibulat.  Vingelt ürgmehine lugu Volkonskilt ning igapidi täiesti isane ettekanne.
* Koit Toome ja Wannamoisa koori “Legend” –  hea paueriga esitus Kaku omakandirahvalt.
* Tanja Mihhailova ja Viru ÜJP ajateenijate “Kaunimad laulud” – sellest on juba eespool kirjutatud. Ülimalt äge number (lisapunktid veel saatejuht Marten Kuningale Hitleri kombel röökimise eest  stuudios peale laulu).
* Ott Leplandi, Joanna Jürimäe ja Miili Tammeveski “I’m Yours” –  üliväga chill esitus, võiks täitsa kujutada ette kusagil Kariibi kruiisilaeval hulgast ropprikastest miljonäridest koosneva publiku ees.
* Birgit Õigemeele, Tiina Adamsoni ja Lauri Pesuri “Süte peal sulanud jää” – absoluutne lemmik kogu sarjas.

Eraldi mainimist väärib ka sarja keskpaigas ühislauluna esitatud [L] Queeni “I Want It All” – refrääni mitmehäälne vokaal ei jää Queenile alla, Laur Joametsa kitarr kõlab nagu Red Special  ning Koit Toome lauldud avataktid on täiesti Freddie.

Seega kiitus sarja tegijaile (ja muidugi tavapäraselt universaalsele stuudiobändile). Alguses ei tahtnud hästi vedu võtta, aga nüüd ilmselt oodatakse huviga juba järgmist korda.

Ära mürgita! (jõhker naer saalis)

Käisin eile Arvutikeskuses tellitud juppide järel. Seal on põrandal huvitavad kleepekad.

Kujutatud on mingisugust kurja kätt arvuti klaviatuurile miskit neoonrohelist kisselli valamas ja all on väga õpetlik tekst: “Litsentseerimata tarkvara hävitab andmed sinu arvutis – ära mürgita oma arvutit ja faile”.

Küsisin müüjalt, kust seda suurepärast sürrealistlikku naljapilti (täitsa võrreldav “Meie küla eitede” seeriaga!) endalegi saada võiks. Too muigas, kuid ei osanud selles osas nõu anda.

Tase, Microsoft ja BSA. Tõesti tase. Järgmine kord võiksite lisada ka “pissib sinu kohvitassi”, “annab su vanaemale purgeeni” ja “lööb su kassi jalaga”.