Mõned ideed

Pole jupp aega midagi sürri kirjutanud…. Kui TLÜ HTK seltskond sünnipäevalaua taha maha istub ja vastav meeleolu tekib, on tulemas palju vingeid mõtteid. Nagu ka täna. Seekord pakume televisioonile paari reality-sarja.

Esmalt “Otsin tankisti”. Umbes nagu “Mantlipärija”, aga selle kaudu otsivad erinevad kahtlased “ärimehed” enda mustadele tegudele kattevarju ehk marionetti. Oma peaga mõtlejad hääletatakse välja, võitja saab auhinnana aastaks Tartu vangla parima kongi ning boonusena kena kõrvadega nahkmütsi (klapid tuleb endal sinna sisse osta).

Popi ja noortepärase vallast aga sobiks “Eesti otsib idiooti”. Esimeseks tõeliseks katseks on juba nõustumine saates osalemiseks. Iga saatega hääletab rahvas välja mõne vähegi hallolluse kübemeid demonstreerinud kodaniku. Võitja saab omal valikul kas eluaegse pansioni Valkla hooldekodus või koha järgmises Riigikogu koosseisus. Nii ehk naa, sihukest lolli ei näe ilmselt iga päev.

Nii et kui kellelgi tuleb idee asi ära produtseerida, võib ühendust võtta. 😛

Huvitav mõte

Slashdotis arutatakse teemal, miks USAs tegutsev suurahistaja RIAA peedistab ka pea kõiki ülikoole, aga Harvardist hoiab targu eemale. Ülimalt tabava mõtte on välja käinud üks Opportunisti-nimeline kasutaja, kommenteerides asjaolu, et Harvard on USA juristide põhipesa ning igasugu väljapressijad kardavad ise kõrvetada saada:

Rarely loses the master against his padawan. So to challenge him, a fool you must be.

Yoda ruulib….

Maksi pookimas

Üle jupi aja oli täna õhtul jälle aega paar tunnikest teatavat härrat torkida.

Opist toibumine on läinud kenasti, nüüd võib hakata tõsisema trenni peale mõtlema. Tänane peedistamine koosnes enamasti maas lamades erinevatest veeremistest ja jalgade tõstmisest. Viimasega oli probleeme, kuna nagu asjaosaline endale omaselt märkis, “mõned lihased on installimata jäänud”. Põlve- ja sääretõstete (nii ette kui taha) töölesaamine on seega esmane prioriteet, samamoodi päkkade liikumasaamine – selleks panin selli toolis istudes suruma jalgadega vastu varbseina vahele surutud kummipatja.

Positiivset on ikka kah. Esmalt on kaelahoiak paranenud – mõõgaga pidev üle pea vehkimine on seda kõvasti paremaks muutnud. Teisalt väidab vähemalt kutt ise, et keskendumisvõime on kõvasti parem, suudab ka koolis märksa pikemat aega ühe asjaga tegeleda. Ja kõhu põiklihased on hakanud installeeruma. 🙂

Möla on muidugi endine, küsimusi sadas nagu oavarrest – alates bushidost ja lõpetades kiriku, arvuti, naiste ja erinevate lollide naljadega. Kui Maks korralikult kooli pääseb (gümnaasiumisse ja hiljem ülikooli), võib tast saada … midagi Eddie Murphy, Jackie Chani ja Jan Uuspõllu vahepealset. 🙂 Igav igatahes ei hakka.

Ostuvaba?

Täna lõuna paiku kaugõppe tunnist koju sõites sai Kakk raadiost teada, et on ostuvaba päev. “Soovitame sel päeval kaubanduskeskusi mitte külastada”, teatas raadioonu.

OK. Kui sellist juttu räägitakse Luksemburgis, Taanis või Norras, on mõte omal kohal ja ilus. Siinmail mõjub see paraku kurja pilana. Inimene, kes sedalaadi kampaania Eestis laupäevasel päeval korraldab, on ilmselt a) ilma suurema perekonnata ja/või b) vabastatud täispikast töönädalast. Natuke süüdimatu veel peale selle – samasse ooperisse hr. Lipstoki 5000-kroonise palgajutuga.

Korjake sel päeval eetrist ära tele- ja raadioreklaam. Ärge avaldage “kaubanduslikke teadaandeid” ajakirjanduses ja veebis. Ärge andke pangalaenu (eriti veel SMSiga). Pange kinni enamik kesklinna butiikidest, ka Viru keskuse oma hängivate teismelistega võiks päevaks sulgeda (siinkirjutaja arust on üldse tegu mõttetu ja koleda ehitisega, aga ehk mõni vaidleb vastu).

Daamid ja härrad ostuvabastajad – kui te hakkaks sealt otsast tarbimist vähendama, võiks teiega nõus olla. Seniks aga, kui minnakse süüdimatult õiendama perele nädalast toidumoona ostva tavakodaniku kallal, võite selle päeva installeerida sinna, kustkaudu mõningatel juhtudel inimese kehatemperatuuri mõõdetakse.

P.S. Järve Selveri parkla pole tükk aega nii puupüsti täis olnud kui täna, SuperNetto oli ka inimesi tuubil täis. Tundub, et Kakk polnud kaugeltki ainus dissident.

Juurajutud nii ja naa

Eile sai siis [L] Väimelas käidud ning [L] Wolli ja [L] Hansuga vabade litsentside teemal üks korralik arutlev sessioon maha peetud. Eks paljus tuli vana juttu rääkida, aga ega muidu inimestel kinni ei jää, kui mitmest kohast ei kuule. Materjalid on [L] SlideShare’is ja [L] Kakupesas dokkide lehel.

On tegelikult tagumine aeg, et inimesed “intellektuaalomandi” hullusest üles ärkaksid. Siis ei tekiks ka sihukesi idiootsusi nagu [L] olemasoleva bändi nime müümine teiste inimeste poolt e-Bays.

Rokkiv rektor

Millalgi eespool kirjutasin, et Queeni kitarrist Brian May (vabandust: sir Brian, CBE) kaitses 60-aastaselt doktorikraadi. Nüüd aga on vana veel vingema asjaga maha saanud. Nagu lugeda, [L] juhib Dr. May nüüdsest Liverpoolis asuvat John Moores’i ülikooli.

Huvitav, kas inauguratsioonitseremoonial mängitakse “We Are The Champions’i” või “We Will Rock You’d”? Kui inglise ülikoolitraditsioonis “Gaudeamust” lauldaks, oleks ka seda päris huvitav Red Specialiga mängituna kuulda – see võiks kõlada umbes nagu omaaegne Rock Summeri signatuur. 🙂