Maksi pookimas

Üle jupi aja oli täna õhtul jälle aega paar tunnikest teatavat härrat torkida.

Opist toibumine on läinud kenasti, nüüd võib hakata tõsisema trenni peale mõtlema. Tänane peedistamine koosnes enamasti maas lamades erinevatest veeremistest ja jalgade tõstmisest. Viimasega oli probleeme, kuna nagu asjaosaline endale omaselt märkis, “mõned lihased on installimata jäänud”. Põlve- ja sääretõstete (nii ette kui taha) töölesaamine on seega esmane prioriteet, samamoodi päkkade liikumasaamine – selleks panin selli toolis istudes suruma jalgadega vastu varbseina vahele surutud kummipatja.

Positiivset on ikka kah. Esmalt on kaelahoiak paranenud – mõõgaga pidev üle pea vehkimine on seda kõvasti paremaks muutnud. Teisalt väidab vähemalt kutt ise, et keskendumisvõime on kõvasti parem, suudab ka koolis märksa pikemat aega ühe asjaga tegeleda. Ja kõhu põiklihased on hakanud installeeruma. 🙂

Möla on muidugi endine, küsimusi sadas nagu oavarrest – alates bushidost ja lõpetades kiriku, arvuti, naiste ja erinevate lollide naljadega. Kui Maks korralikult kooli pääseb (gümnaasiumisse ja hiljem ülikooli), võib tast saada … midagi Eddie Murphy, Jackie Chani ja Jan Uuspõllu vahepealset. 🙂 Igav igatahes ei hakka.

Ostuvaba?

Täna lõuna paiku kaugõppe tunnist koju sõites sai Kakk raadiost teada, et on ostuvaba päev. “Soovitame sel päeval kaubanduskeskusi mitte külastada”, teatas raadioonu.

OK. Kui sellist juttu räägitakse Luksemburgis, Taanis või Norras, on mõte omal kohal ja ilus. Siinmail mõjub see paraku kurja pilana. Inimene, kes sedalaadi kampaania Eestis laupäevasel päeval korraldab, on ilmselt a) ilma suurema perekonnata ja/või b) vabastatud täispikast töönädalast. Natuke süüdimatu veel peale selle – samasse ooperisse hr. Lipstoki 5000-kroonise palgajutuga.

Korjake sel päeval eetrist ära tele- ja raadioreklaam. Ärge avaldage “kaubanduslikke teadaandeid” ajakirjanduses ja veebis. Ärge andke pangalaenu (eriti veel SMSiga). Pange kinni enamik kesklinna butiikidest, ka Viru keskuse oma hängivate teismelistega võiks päevaks sulgeda (siinkirjutaja arust on üldse tegu mõttetu ja koleda ehitisega, aga ehk mõni vaidleb vastu).

Daamid ja härrad ostuvabastajad – kui te hakkaks sealt otsast tarbimist vähendama, võiks teiega nõus olla. Seniks aga, kui minnakse süüdimatult õiendama perele nädalast toidumoona ostva tavakodaniku kallal, võite selle päeva installeerida sinna, kustkaudu mõningatel juhtudel inimese kehatemperatuuri mõõdetakse.

P.S. Järve Selveri parkla pole tükk aega nii puupüsti täis olnud kui täna, SuperNetto oli ka inimesi tuubil täis. Tundub, et Kakk polnud kaugeltki ainus dissident.