Tuhala nõiakaevu loits

Näe, kuidagi läks [L] see lugu tegemise ajal kevadel kiirete aegade tõttu kõrvust mööda… Alles nüüdsama sattus Tuubis ette.

Aga väga ehe ja südamest tehtud laul. Meenutab kaheksakümnendate lõpu ühislaule – nii muusikastiili, terava teksti kui kokkutulnud hea seltskonna poolest. Väga andekas leid on meeskvarteti, loitsuliku viisi ja räpi kokkusegamine loo keskel, tüdrukud annavad ka hea kontrasti. Ja ülimalt positiivne on, et just noorem lauljateseltskond on  asja üles võtnud. Alo vaim on leidnud väärikad järgijad.

“Tule taevas appi…”

EKEK suvelaager 2010

Juba ei teagi mitmes kord tuttavas kohas Uulus. Inimesed on läbi aastate olnud erinevad, aga seltskond on alati ühtviisi hea ja tegevuse sekka mahub nii tõsisemaid tegemisi kui igasugust pulli.

Sel korral olid külas mitmed inimesed Karismaatilise Osaduskiriku Põlva kogudusest koos sealse preestri isa Leevi Lillemäe ja metodisti vaimuliku Priit Gregorios Tammega, kes eilse seminariosa eest hea seisid.  Öökino kahel hilisõhtul näitas dokumentaalfilmi “Via Avium”, Iisraeli reisimuljeid ja eile õhtul LotR “Kuninga tagasituleku” pikka varianti. Viimasele eelnes veel yours truly loeng Tolkienist ja tema maailmast (slaidid leiab [L] siit). Magama sai seega ca kella kolme paiku…

Tänane fotojahimäng tõi taas kord kinnitust seltskonna positiivsest kiiksust – seal leidus näiteks Kevin Costneri “Waterworldi” stiilis Noa laev, veidi hiphopliku välimusega Koguja ning pika rohust parukaga, Cipollino ja asotsiaali ristandit meenutav Ristija Johannes varisere sõitlemas. Parima pildi auhinna sai aga ülesvõte Aadama ja Eeva paradiisist väljaajamisest, millest siin tooks ära ühe kõige ehedama fragmendi (valgus on ülihästi ära kasutatud).

Keerub

Fragment fotojahi võidutööst – keerub Aadamat ja Eevat paradiisiaiast välja ajamas (Krissu vaimuliku albas ja Kaku mõõgaga)

Muusikat sai nagu ikka kõvasti tehtud. Pärnakate noorem põlvkond on juba asjalikke muusikuid andmas – sellesuvine laagribänd kõlas tänu noortele Eristetele (Lisette viiuli ja Johannes trummiga) üsna The Corrsi moodi. Eriti põnev asjandus oli väliselt tavalist vineerkasti meenutav trumm, mille otsas mängija ise istus. Kakul tuli tänaseks viimaseks missaks ka basskitarri mängimine enam-vähem meelde…

Mõõgad-kaikad said kah kõvasti vatti. Üle hulga aja lubab õlg enam-vähem treenida ja pildil figureeriv tuttuus Tinkeri rüütlimõõk (ametliku täisnimega  Oakeshott XVIIIA teratüübiga bastard sword ehk pooleteise käe mõõk) tuli loomulikult ka ära proovida. Euroopa mõõga tunnetus on hoopis teine kui seni harjutatud jaapanlastel, aga oligi huvitav vaheldus. Täitsa duunadani tunne tekkis. 🙂

Kaks ja pool päeva läks märkamatult. Isegi ilm oli imeilus – alles tagasiteel tuli taevast selline põrandapesu, et kohati ei paistnud enam maanteegi välja.

Lõpuks suured tänud kõigile asjaosalistele (alates Ülemise Korruse Mehest ja lõpetades selle vahva laagripaiga eest hoolitsejatega) ja loodaks samavõrd vahvat üritust ka tuleval suvel!

WordPressist veel

Nii, nüüd on kõik kasutatavad veebilehed WP3 peal. Jorale jätsin esialgu vana välimuse.

Õnnestus ära lahendada ka pikka aega kimbutanud probleem automaatse uuendamisega – alates versioonist 2.7 lubatud SFTP tuge ei paistnud kuskilt (vana FTP protokolli pole tänapäeval arukas tulemüürist läbi lasta). Lahendus:

* Kui serveris neid veel pole, tuleb paigaldada pakid  libssh2-1-dev ja  libssh2-php (Debiani/Ubuntu puhul; Red Hat/Fedora/CentOS nimetavad neid ilmselt veidi teisiti)
* Anda veebiserverile ligipääs WordPressi kataloogile (Ubuntu puhul näiteks chown -R www-data.www-data /home/minukodu/public_html/minuajaveeb)
* Kui SSH port on viidud 22 pealt mujale, tuleb see uuendusseadetes kirjutada serveri järele (minuserver:7777)

Jajah, muidugi

Keegi on seal kaugel maal ilmselt kärbseseeneleotist joonud.

Aeg-ajalt tundub, et mõni inimene võtab endale pühaks kohuseks terve oma rahva mark radikaalselt täis teha.  Olgu need siis eesti pätid ja litsid Soomes, umbjoobes “porod” siinmail, Kremli võimuhullud või Wiesenthali väljapressijad.  Otsekui kallaks ööpoti sisu tervele rahvale kaela ja siis imestaks, miks teised inimesed vaikselt nina kirtsutades eemale hoiavad. Kahju on sellest, et haisu lahtumine võtab aega ja eemale hoitakse ka neist, kel fekaaliviskajaga mingit pistmist pole.

Muusikaelamus: Crux, “Nähtamatu”

Näib, et peale toda Haapsalu kontserti on Kakk endale ühe uue lemmikbändi saanud. Eriti aga peale värske plaadi tellimist ja kuulamist.

Läänemaa poisid on suureks kasvanud ja seda ka muusikaliselt. “Nähtamatu” on õnnestumine iga kandi pealt, alates kaanekujundusest ja lõpetades kõlapildiga (märkus: heli taga on lisaks bändi oma poistele ka nii tuntud mees kui Indrek Patte). See, et seda plaati pole peale Pereraadio ja Raadio 7 kusagilt kuulda, on tegelikult karjuv ülekohus.

Kristlik muusika? Jah ja ei. On üks (väga hea) lugu, mis võiks otseselt sinna alla minna – “Maailm ootab Messiat”. Ülejäänus on selgelt tunda kristlikku ellusuhtumist, kuid kui õieti mäletan, siis toda mõningaid kodanikke nii ärritavat J-tähega algavat nime plaadil vist ei kohtagi (küll aga on ta kahtlemata asja taga…).

Cruxi poistele mõjus ilmselt üksjagu hästi ka Reverend B ja temaga koos tehtud “Everything Under The Sun”-plaat. Igatahes helikeelelt on tegu küllaltki sarnase asjaga. Võiks ka öelda, et üles on korjatud Henry Laksi mantel – mitmeski kohas tuli tolle plaat “Märk” meelde. Lisaks meenusid veel eri paigus Bryan Adams, Toto, Scorpions, The Kry, Michael W. Smith…  Auväärne seltskond, aga poisid kannatavad juba täiesti võrdlust välja. Eraldi väärib märkimist laulutekstide sisukus – absoluutselt igas loos on ka tekstist midagi kõrva taha panna.

Mõne plaadiga on nii, et autoraadios kipud ikka mõne loo vahele jätma ja meeldivama peale edasi kerima. Seda plaati peab kuulama järjest. Kui üldse midagi esile tõsta, siis lisaks juba kristlikes ringkondades üksjagu suureks hitiks saanud loole  [L] “Killuke maailmast” meeldib üliväga ka klassikaline klaveriballaad “Täna” ja tõeliselt armas duett “Jagatud”.  Kõige eripärasema loona aga võiks mainida huvitavalt funky‘likku ja taas terase tekstiga (otsene, kuid väga hea laen Raamatust) lugu  “Aednik”.

Kui aus olla, siis ei ole Kakk Eestist väga kaua nii head plaati ostnud.  Kõva soovitus kõigile kuulata.

Süsteemiuuendus

… läks eile nii ja naa. Muidu töötas Ubuntu serveri uuendamisskript päris kenasti, kogu välisvõrk ja sellega seonduv jäi veatult tööle. Väike probleem tekkis Dovecoti meiliserveri sertifikaatidega, aga need sai ka kärmelt paika. Pikem jama oli sisevõrguga, mida kuidagi järele ei saanud – pika surimuri järel sai kupatuse õhtuks tööle, aga kas häda oli kusagil seadetes (mida sai üksjagu torgitud) või lihtsalt mõnes lahtises kaablis switchi vahel, ei õnnestunudki 100% selgeks saada.

Kaks vajalikku asja kukkusid alla ja nende taastamine võttis rohkem aega – Kaku Akadeemiat vedav Zope 2.9 ei ole enam toetatud (ja samas on Zope’i versioonidevahelise andmeülekandega asi üsna jama – isegi 2. versiooni uuemad alamversioonid ei oska andmebaasi üle võtta, 3. seeriast üldse rääkimata). Viimaks õnnestus küll 2.9 paikadega versioon peale saada. Akadeemia on plaan edaspidi ka Zope’i alt ära viia, aga sellega pole praegu väga kiiret (peab mõtlema mida sinna asemele panna). Teine mahakukkunud teenus oli vaba tarkvara arenduskursustel kasutatav Trac – aga seal oli lahenduseks lihtsalt apt-iga uue paki paigaldamine (varasem oli paigaldatud lähtekoodist ja seetõttu ei uuenenud).

Jora peab ka millalgi ära uuendama, seda pole ikka veel teinud.

Tänud kolleeg Margusele ITK-st abi ja nõu eest!