Veel itilugemist

Leidsin Tim Lamberti ajaveebi-sissekande 2004. aastast, kuhu ta on [L] kogunud erinevate Microsofti palgaliste suuvoodrite arvamusi vaba tarkvara kohta. Ilmselt ei olnud [L] 1998. aasta Halloweeni memorandum kahetsusväärne erand, vaid siiski vaid üks avalik tõendus selle firma eetikataseme kokkulangemisest mõne eesti erakonna omaga. Õnneks on enamik seal mainitud kirjutisi suhteliselt madalalaubalised (isegi meie omad füürerid kirjutavad veenvamalt) ja sellisena oma eesmärki ilmselt oodatud määral ei saavutanud. Praegune asjade seis näitab seda päris hästi.

Idee ITK söögikohale

Juba varem kiidetud ITK söögipaik on üldiselt endiselt mõnus (ainult pitsa on kehvemaks läinud – Kakk sööb seetõttu nüüd teisi asju). Et tegu on itimeeste toitumispaigaga, siis idee pidajatele: nimetage peamised toidud mingite lahedate itikeelsete nimedega (nagu kunagi on mingist teisest kohast meelde jäänud kanapraad nimega “Vahva võitluskuke viimane võitlus”). Oleks oma rahval lõbus ja ehk tuleks ka mujalt lähedusest mõned patsilised asja uurima.

Mõned ideed:
* kana riisiga – “hiinlased võitlevad Vistaga” (vista on läti keeles kana)
* juurviljasalat – “Kevin Mitnicki rootkit”
* spagetid Bologna kastmega – “Morrise uss”
* ühepajatoit – “Dambjuuseri vint”
* pannkoogid meega – “honeypot”
* mahlatarretis – “Compiz” (see kasutajaliides kallerdab suht samamoodi)
* kohupiimakreem – “Pisipehme”
* kalapraad – “Tuxi lemmik”
* …

Edasi arutades – seal müüakse vist mingis väheses ulatuses ka alkoholi. Siia sobiks siis peenemad ameerikakeelsed nimed nagu “Control-Alt-Delete”, “UPS Failure”, “Defacer”, “Format C:”, “DDOS”, “rm -rf /” ja “Social Engineering”.

Virisevad

Tänastes lehtedes nutavad mõned, et ei Elioni serverid ei lase enam e-posti läbi. Eks nüüd hakkavad siis mitme aasta tegematajätmised ennast näitama. Varem oli kõigil poogen, kui loll on klient – peaasi, et papp jooksis. Aga ju oli too ämber küllalt suur, et täitumine võttis aega ja üle ajama hakkab alles praegu.

Selles aga võib üsna kindel olla – seni kuni inimesed kasutavad teatud kindlat opsüsteemi, istuvad rahulikult arvutis administraatoriõigustes ja ilma paroolita, ei tea midagi süsteemi uuendamisest ega kaitsetarkvarast ning näpivad rõõmsalt suvalisi meilimanuseid ja MSNis ingliskeelsete sõprade saadetud “lahedaid faile”, see olukord ei muutu. Aga loodaks väga, et ehk sunnib kollitav (nüüd juba puhtrahaline) kahju nüüd mõningaid kodanikke alajäsemeid targema poole alt välja tõmbama.