Sir Tim ja netipetturid

Jama küll, kui veebi looja netiostuga petta saab, nagu [L] EPL loost võib lugeda.

Aga totud on meie meedia-afroameeriklased endiselt – isegi loo algvariandi [L] Daily Telegraphi kollalehesellid on asja õige nimega nimetanud, meie omad ei saa isegi tõlkimisega hakkama.  Sir Timothy leiutas veebi (mitte Interneti)  ja seda aastal 1991. Interneti sünniaastaks loetakse tinglikult 1969-t, näiteks e-posti lõi ameeriklane Ray Tomlinson 1972. aasta paiku, FTP tuli veidi hiljem ja IRC 80-ndate lõpus.

Aga muidugi kui inimese jaoks on “Internet” see sinine e-tähega ikoon arvuti ekraaniservas, siis on see eksimus arusaadav.  Kuid ajakirjanik võiks ju vähemalt Wikipediast uurida, mis asjandus see ikkagi oli,  mille Sir Timothy leiutas.

Rattahooaeg

Ei, tsikkel ei ole veel välja tulnud. Natuke külm on selle jaoks.

Aga kuna sel õppeaastal on tööd nii palju olnud, et trenni tegemine on suht kaootiliseks jäänud, siis hakkab vaikselt autoriteediprobleem kummitama ja võhm kipub kuhugi ära kaduma. Kuna aga vana Merida Kalahari 510-e oskas vanem jupp juba mõni aeg tagasi sujuvalt enda äralagunenud sõiduriista asemele rekvireerida,  sai soetatud Sinine Krants. Näeb välja [L] selline.

Miks selline nimi? Noh, ta on sinine. Ja pole mitte puhast tõugu maastikuratas, vaid veidi linnaratta verd on sees – natuke lühem, siledama rehviga ja tiba püstisema sõiduasendiga. Aga korraliku Shimano Deore käiguvahetusega ja hea amordiga, seega peaks idee poolest ka Harku mägedes hakkama saama. Praegu sinna veel hästi ei pääse, liiga lumine.

Aga esimese tuuri Nõmme vahel sai tehtud. Hirmus mõnus oli.

Vox populi

Peale eilset tsirkust YLE 1 saates tuli seal veebi kõvasti kommentaare. Soome rahval on vastu Leena ja Johani ootusi asjast oma arusaam. Väike valik [L] sealseid ütlusi:

* jos joku lupa maksaa polttoaineet niin ajan tuon Johan Bäckmanin vaikka skotterilla oulusta moskovaan. Kiitos

* tämäniltainen keskustelu on parasta viihdettä aikoihin. mistä kaksi noin todellisuudesta vieraantunutta ihmistä on revitty?

* Ei minkäänlaisia käytöstapoja Johan Bäckmanilla. Huudella nyt “höpö höpö” suorassa lähetyksessä toisten kommenttien väliin.

* Helsingin yliopiston koulutuksen tasossa taitaa olla jotakin pahasti vialla kun sieltä Bäckmanin tasoisia dosentteja.

* Miten voi Suomen Yliopistossa toimia dosenttina mies, joka ei pysty keskustelemaan asiallisesti?

* juu, neukuthan vaan otti viron haltuun….. niinhän aatukin otti vaan haltuun puol eurooppaa, ja ilman suurempaa väkivaltaa!

* …onko tuollaisia idiootteja (dosentti) olemassa? Verenpaineeni kohosi moisista mielipiteistä.

* Täytyy nostaa hattua Zilliacukselle ettei lähtenyt kesken studiosta. Minä olisin.

* Pääsiäismunastako suomalaisessa yliopistomaailmassa löytää dosentin paikan ?

Ja nii edasi. Põhiline kogu kommentaariumi läbiv küsimus on sama, mis siin eelmises postituses:  “kuidas sihuke tegelane saab ülikoolis õpetada?”.