Jälle üks hea saade

TV3 Eesti lemmiklaulu otsimine  on küll suuresti sama malli peale tehtud kui senised võistlussaated, aga ometi jättis väga meeldiva mulje. Ehkki saates kõlanud lood olid kõik niivõrd head, et sealt kedagi eelistada oli tegelikult ülekohus teiste suhtes (ainsa kehvema loona tundus “Tunnete keel” – üldse mitte halb lugu omaaegselt Mahavokilt, kuid mitte samas kaliibris teistega; pealegi oli Marju Läniku esitus kõvasti ilmetum teiste omast).

Rõõm oli näha Henry Laksi, kes oma haiguse kiuste on hääle ja karisma säilitanud. Teine positiivne “laks” oli Tanel Padar –  pop-kantri pole olnud just tema ampluaa, aga Eestis on vähe neid lauljaid, kes sellise omaaegse superhiti nagu “Aita mööda saata öö” võiks ette võtta ning selle ka nii stiilipuhtalt välja kannaks.   Koit Toome “On küll hilja” oli samuti tasemel. Ning muidugi kaks edasi valitud laulu – huvitava momendina üks juba auväärses eas daami ja teine noore laulutähe esituses, kuid mõlemad ühtviisi uhked ettekanded.  Ja lõpuks taas kord kompliment saatebändile, keda oli tõeliselt nauditav kuulata (kasvõi näiteks omaaegse Andres Põldroo kitrasoolo taasesitus Padari loos).

Mis aga peamine:  Eestis on tegelikult olemas uskumatult palju head kodumaist muusikat. Ootame järgmisi saateid.

2 mõtet “Jälle üks hea saade” kohta

  1. Endalegi üllatuseks jäin ka seda saadet vaatama. Laulud olid tõesti head, kuigi mõni esitus jättis veidi soovida. Igal juhul loodan, et see suudab reitingutes “Tõehetkele” ära teha. Kanal 2 oleks sellisesse saatesse ilmselt Niki ja Nexuse laulma kutsunud.

    P.S. Kuhu sumoreport jäänud on?

  2. Ma ka vaatasin laulud ära.
    Tunnistan, et oleks oodanud Iffi ennast laulma seda “paelalugu”. Kuigi Padar ei olnud ka paha.
    Marju Länik, jah, lähenes “Tunnete keelele” natukene teisiti kui loo tuntuks laulnud Kare Kauks. Natukene ilmetuks ehk jäi see.

    Minul isiklikult tõi “judinad” seljale jaagup ja “Juulikuu lumi”. Võib-olla see lihtsalt tuli hästi välja, aga minu jaoks Jaagup ja bänd sünkkasid omavahel väga hästi ja tulemus oli super.

Kommenteerimine on suletud