23.11.2008 arhiiv

Lumemöll

23.11.2008

Tänase tormiga õnnestus maalt tulles pikemat aega lumes istuda, alles isa ja venna abiga sai auto teele tagasi. Getz on lihtsalt nii madala põhjaga, et ajab endale ninaga ette lumevalli kokku ja jääb põhjapidi kinni…

Pärnu maantee oli õhtul küll sürr vaatepilt. Tee ääres seisis üle tosina suure kaubaauto, Kanama silla juures oli ilmselt ka mingi avarii toimunud – tavaliselt konteinerveok 90-kraadise nurga all (s.t vedukauto haagise suhtes) keset teed ei seisa.

Tigedaks tegid aga jalakäijad. Esmalt oli vaja päeval linnas käia ning Vabaduse pst fooride juures jooksis mitu inimest punase tulega üle tee. Küllalt lähedalt auto eest – arvestades, et nähtavus oli kümmekond meetrit ja äkkpidurduse tulemus kardetavasti üsna kontrollimatu, oli tahtmine midagi väga rumalasti öelda.

Teist sorti kahejalgseid lambaid õnnestus näha aga õhtul – Laagri kandi väikesed tänavad olid läbitavuse piiri peal, s.t. igasugune hoo mahavõtmine või seismajäämine oleks  lõppenud kaevamistöödega. Ja kui siis mingi kodanik jalutab südamerahuga keset teed (liikumissuunaga piki tee telgjoont – umbes nagu jänes tuledevihus) ja jätab juhile valiku talle otsasõitmise või seisma- ja kinnijäämise vahel… Urrrr!! Õnneks sain tagurdamise-nõksutamisega uuesti liikvele. Teine samasugune lammas läks õnnekombel veidi enne seismajäämishetke eest ära.

Järgmise auto peaks vist jälle nelikveoga vaatama, omaaegne 4×4 Nissan Sunny (haruldane elukas, Šveitsi jaoks tehtud ja sealt Eestisse jõudnud; kahjuks lagunes vana masin viimaks kätte ära) oli talvetingimustes ülihea asi.

Kyushu-basho

23.11.2008

Baruto-zeki näitas end aasta viimasel sumoturniiril juba mitte esikümne eksikülalisena, vaid avaldas soovi sinna pikemaks jääda. Võrreldes eelmise turniiriga – hea algus, panges keskosa ja vinge lõpp – oli nüüd asi peegelpildis: algus oli eestilikult aeglane, siis visati järgemööda hulk selle ringist välja (k.a. ozeki Chiyotaikai; mitu kutti said tsuridashi ehk tõsteti lihtsalt õhku ja asetati väljapoole platsi maha – arvestades sumotoride keskmist kaalu nõuab see ilmselt kraanajõudu). Lõpp aga vajus suhteliselt jälle ära, kuigi 9-6 on igati auväärne saldo.

Põhimõtteliselt on isegi teoreetiline võimalus alustada suurmeistri (ozeki) tiitli jahtimist, selleks aga tuleb kaks järgmist turniiri 12 võitu saada.  Tõenäolisem on aga mõnda aega sekiwake tiitli pidamine – alumiste sellidega käib asi juba lihtsalt, tippmeeste vastu on esialgu veel raske. Aga hoiame Laekvere mehele pöialt. 🙂