13.11.2008 arhiiv

Kasutatavuse päev

13.11.2008

Kutsuti [L] sellisele üritusele. Väga vajalik teema ja üldiselt asjalikult korraldatud ettevõtmine. Paraku tuleb minna HEVI lugema ja nii tuleb piirduda vaid kahe esimese ettekandega – silmadega arvutijuhtimmise demo jääb seekord nägemata (seda on õnneks varem välismaal juba nähtud).

Väikese kasutatavuseteemalise norimise korras (mitte korraldajatele, vaid läbiviimispaigaks olevale Uniquestay hotellile): avalikeks üritusteks (sh ka kohvipausid) mõeldud ruumis puudub kell. Hea oleks näha, kui kaua veel kohvipaus kestab. Ja kemmergusse viiv uks asub otse videoekraani kõrval esineja selja taga – kui ikka häda tekib, siis pead esmalt lavalt läbi jooksma (OK, õnneks saab minna ka ringiga õue kaudu, aga ka see pole talvel külmaga hea variant).

Aga positiivne on see, et vähemalt hoovimajja saab ilma probleemideta sisse ka ratastooliga (kuigi teisalt: hoovi viiva jalgvärava alaservast jookseb kümnekonna sentimeetri kõrguselt läbi raudlatt, nii et sealt tooliga läbi ei pääse, peab autovärava lahti tegema).