25.11.2008 arhiiv

Mu!

25.11.2008

Postkasti potsatas kiri, mis küsis “Kas teed ikka veel oma arveid Ekselis (sic!)?” ja soovis, et registreerutaks kahtlase lõhnaga URLi http://shrt.st/1u6 peal. Et küsimus on samas kategoorias kuulsa pärimisega “Kas oled juba hommikuse konjakijoomise maha jätnud?”, siis on õige vastus [L] “Mu!”.

Nii et – ei, Kakk ei tee arveid Excelis. Pole kunagi teinud (FIE aastast 2004). Ja ammugi ei hakka nende tegemiseks mingisugust sodi ostma.

McPatent

25.11.2008

Kunagi viis üks filmimees iseendaga läbi kuuajalise katse ainult McToitu süües, mis tegi ta väga haigeks ja paksuks. Nüüd aga tundub, et mõned asjapulgad on uue katse teinud – igatahes on nad tõsimeeli [L] sihukese koolipoisidiagrammi USA patendiametile esitanud (nime [L] “Võileiva tegemise meetod ja mehhanism” all). Samalaadse asja leiab WIPO andmebaasist veel [L] siit. Diskussioon (paari laheda killuga) USA pulli ümber on [L] siin.

Loo moraal: ärge sööge keemiat sisse, hakkate imelikke asju tegema.

P.S. Paraku on see järjekordne näide sellest, kuidas seadused on kaotanud võime täita üht oma tähtsaimatest funktsioonidest – ohjeldada inimese loomupärast ahnust.