11.06.2008 arhiiv

TLÜ veebiesitlus

11.06.2008

Täna demoti Tallinna Ülikooli uue veebi prototüüpi. Et vana veeb on pehmelt öeldes kehv (kas keegi on näiteks proovinud Informaatika Instituudi URLi telefoni teel edasi anda? W3C validaatorist parem ei räägi – tänase päeva seis oli 376 viga), läksin kohale.

Iseenesest ilus asi tundub, üksjagu arusaadavam kui praegune. Aga nagu Peeter asja kontseptsiooni lahkama hakkas ja Kakk standardite kohta pärima hakkas, läksid tegijate näod pilve. Web 2.0? Tekstibrauser? Valideerumine? Skaleerumine (märksõna iPhone)? Ligipääsetavus? Kolme kliki põhimõte? Kasutatavus? Põhiargumendid kippusid seeriasse “selle tegi keegi tark inimene, kes on väga palju maailma veebilehti uurinud”. See, et sama ülikooli informaatikute pealik (kes peaks juba nagu ameti poolest olema tegemisse vähemalt ääriveeri kaasatud) näeb kogu kupatust esitlusel esmakordselt, on juba näitaja. Ikaldus ning nutt ja hala, ütleks vist kolleeg Offf selle peale.

Õnneks näib, et asjast tehti õiged järeldused ja suve jooksul on võimalik natuke laiemal ringil seda lehte paremaks teha. Elame-näeme.