Ülekohus ei seisa kotis

Tõsielust: noorem pesakondne jäi päevad tagasi hilisõhtul koju tulles pättide kätte ning jäi paarisajast kroonist ilma. Kakk lendas küll Kiisuga koos kohale (eesmärgiga mõni nahk ää parkida), kuid kurilased olid juba jalga lasknud, kuna poisile tulid mõned sõbrad appi.

Täna selgus, et põhipahalane oli põgenenud otse läbi kohaliku kasvuhoone klaaside ning vajas seetõttu tublisti nõelumist. Ütle veel, et sigadused jäävad karistamata. 😛

Martin Ehala loeng

… TLÜ katikooli teemal oli päris huvitav. Ehkki ka prof. Ehalaga ei saa kõiges nõustuda, oli see siiski märksa värskendavam kui ülikooli listis toimunud kohatine punapoleemika. “Umbkeelse eestimeelse” kui absurdse mõiste avamine, mitmed mõistlikud ideed katikooli asemele, hoiatus TLÜ prestiiži katastroofilise languse ja eesti tudengite poolse “vaikse eemaldumise” eest. Aitäh lektorile.

Üks väide aga siiski, millele Kakk resoluutselt vastu astub – see, et õppejõud peaksid “arvestama venekeelsete üliõpilaste vajadustega” ja tõlkima vajaduse korral asju, termineid jms vene keelde. Sorry, aga miks me diskrimineerime? TLÜ-s on ka mitmeid tudengeid, kelle emakeel on jaapani, hiina, kasahhi vms keel. Teeme õppejõust otsekohe BabelFishi emulaatori või?

Kakk on alati üritanud teise emakeelega tudengitele vastu tulla. Eelmisel aastal ITK-s, kui tuli suur hulk venekeelseid tudengeid endisest Majanduskoolist, sai lubatud kirjatöid vene keeles kirjutada. Ettekanded tuli aga teha eesti keeles (kuna eeldame, et need inimesed hakkavad tulevikus tööle ikkagi siinsamas Eesti Vabariigis) – slaidid aitasin enne ettekannet üle kontrollida ja jutus esinenud keelekonarusi ei arvestanud. Tudengid olid tublid ja said väga ilusti hakkama. Ent kui tullakse eeldama, et venekeelne teenindus käib Eesti Vabariigis a priori asja juurde, siis saab Kakk tigedaks.

Pole seda enne siin Joras välja öelnud, aga tuuled puhuvad tublisti selles suunas, et Kakk on viimastel kuudel tõsiselt kaalunud TLÜ-st lahkumist (vähemalt põhikohana). Kõnealune temaatika ei ole küll suurimaks motiiviks, kuid selle osatähtsus ei ole kaugeltki null. Lõplik otsus tuleb ilmselt kusagil aasta alguses.

EMT

Tänud Wollile asjaliku arvamuse eest.

Allakirjutanu on olnud EMT klient esimesest mobiilist saadik. Seetõttu kohe esimesest jaanuarist teenusepakkujat vahetama ei hakka, ootan 1-2 esimest arvet ära. Kui selge hinnatõus on näha (tõenäoline) ja teiste teenusepakkujate maksemudel ei muutu, hääletab Kakk jalgadega. Ehk siis sama asi, mis juhtus omal ajal netiühendusega – mõnda aega võis Starmani ämbreid taluda, kuid ükskord viskas üle.