Mikko Hyppönen ITK-s

Täna pidas mainit härra siis ITK-s loengut võrguturbe kohta. Väga asjalik jutt oli – tuline kahju, et sain vaid veidi üle poole kuulata, siis pidi enda loengusse kobima. Kogu asi oli muidugi põhiliselt Windowsi-keskne nagu pahavarajutud ikka, aga hea oli kuulata tõelist proffi (mingi hetkel mitte meeldetulev allikas mainib Hyppöst maailma 50 tähtsaima IT-inimese hulgas).

Kõige ilmekam lugu rääkis Inglismaal elavast (nüüd trellide taga istuvast) Tariq al-Daour’ist (tegelikult olid temaga koos kohtu all veel kaks selli), kes kasutas pahavara edukalt Iraagi mässuliste rahastamiseks alljärgneva skeemiga:

* nuhkvara abil koguti krediitkaardinumbreid, pangaparoole ja muud sarnast.

* raha pesti pokkerisaitidel puhtaks – istuti pokkerilaua taha Me, Myself & I’ga (ehk siis mängiti ise eri kanaleid kaudu kõiki osapooli) ja üks osapool sai endale puhta “mängus võidetud” raha.

* Raha eest osteti mässulistele vajalikku kraami – magamiskotte, GPS-seadmeid, nuge jne.

(sama asja kohta on ka sissekanne [L] F-Secure’i ajaveebis).

Nutikas süsteem igatahes. Ja heaks õpetuseks selle kohta, kui põhjapanev mõju võib olla tavakasutaja tüüprumalusel ja -ükskõiksusel.

Kus asub Julvani jurta?

Üle hulga aja [L] midagi lahedat Päevalehest – rootslased arvutasid välja, et maakera eri punktide optimaalseks katmiseks peab Jõuluvana elama Kõrgõzstanis. Pagana svenssonid, võtavad naabritelt suure atraktsiooni käest. Aga see on ikkagi parem kui ameeriklaste vaimusünnitus panna Julvan elama [L] New Yorgi osariiki Põhjanaba (North Pole) linnakesse

Üks asi

Tegin ühe asja, mida tavaliselt ei tee – võtsin esilehelt ühe sissekande maha (muutsin privaatseks). Selle ümber läks parajaks naginaks ja ehkki jään endiselt oma seisukohtade juurde, ei ole selline sõnasõda mõistlik, pealegi võib sellega teha haiget inimestele, kellele ma seda ei soovi. Vabandused Johnny ees, kelle üks kommentaar ka sinna alla jäi.