Piraatluse roll majanduses

Umbes sellisel teemal on kirjutatud [L] Ludwig von Mises’e Instituudi analüüsiv lugu. Päris asjalik. Ainult et terminoloogia on käest ära. “Piraatlus” on ka senise omandvaralise ärimudeli korral puhas propagandatermin, vaba kultuuri ilmingud nagu siin mainitud Cory Doctorow’ ulmeromaan ei lähe sinna alla üldse. Ent peamine on siiski asjaolu, et rohkem inimesi hakkab [L] Linuse seadusest paremini aru saama.

Omapärane

Vastavalt Mr. Costello soovitusele üritasin veel kord ja sattusin lugema [L] seda kommentaariumi. Oijah… Üks pool üritab (vahelduva eduga ja kohati ebaõnnestunult) argumenteerida, teine pool (ehk siis majaperemehed) räägib nulltolerantsist, verbaalonanismist ja rahulduse saamisest ning röögib “Möla maha!”… Ehk üks osapool üritab pidevalt piljardilaual hoopis kabet mängida ning siis ollakse imestunud, miks kummastki mängust midagi välja ei tule.

Masendav, seltsimehed vasakpoolsed. Masendav. Sovsjem njekulturno, öeldakse vist sealpool piiri. Sorry, ma tõesti üritasin aru saada – aga vist ei õnnestunud.

Aga üldiselt tuleks Kakul nüüd vahelduseks poliitika kallal urisemine ära lõpetada ja millestki lõbusamast kirjutada – kuni idanaaber midagi uut suuremat välja haudub. Tegelikult on ju tore, et on olemas erinevate arvamustega inimesi – aga neid arvamusi peaks suutma veidi kultuursemas vormis esitada kui ülaltoodud näites (eriti kuna AFAIK on tegu suht akadeemilise seltskonnaga). Vastasel juhul on õigus ameerika lõuapoolikutel: “Opinions are like assholes: everybody got one. And they all STINK.” 😛 (Pardon my French…)

P.S. TLÜ ja 8. mai liikumise vahele ei maksaks viimase kriitikutel ka kohe võrdusmärki panna (mõnest kommentaarist tundub nõnda). Kakk nimelt töötab ka TLÜ-s, ilmselt on seal omajagu teisigi elust samamoodi arvajaid.