Kahjum ei sega?

Sellised uudised näitavad ilmekalt Eesti pensionisüsteemi taset – mitte üksnes ei ole neil pensionikogujate rahast sügavalt savi, vaid lisaks on ülbus nii suur, et enda käpardlikkusest kõlbab avalikult meedias rääkida (ja isegi selle üle uhke olla).

Olgu peale – turud on kukkunud ikka kõvasti ning ilmselt on miinused teatud piirini paratamatud. Aga siis a) ei panda endale palka juurde ning b) ei kilgata sellest ajalehes.

Kunagi nõuka-ajal oli Eestis nähtus nimega ETKVL. Ametlikult tähendas see Eesti Tarbijate Kooperatiivide Vabariiklikku Liitu, rahvasuu aga kutsus seda “Elada Teiste Kulul Väga Lõbusalt”.

Tsitaat pildi alt “eelmisel aastal peeti kulude kärpimise asemel esmatähtsaks hea meeskonna hoidmist” näitab üsna üksüheselt sama suhtumist. LHV pealikud võiks seega kaaluda, ehk oleks targem see “meeskond” laiali saata ja natuke taibukamad asemele võtta.

5 mõtet “Kahjum ei sega?” kohta

  1. Tean täitsa, mõtlesin isegi kirja panna. Aga praegune Coop ei ole selline püüdlik tuulenuusutaja, nagu omaaegne ETKVL olevat olnud.

    1. Eks maailmas on igasugu uske olemas. Marksismi tulekski lugeda religiooniks, sel on enamik usundi tunnusjooni olemas (isegi eshatoloogia; suure usundina jaguneb reaks üsna erinevateks sektideks ka). Lähimaks sugulaseks peaksin saientoloogiat – seda nii esmapilgul “teaduslikuna” tunduva esituse, täieliku reaalse eluvõõruse, sallimatuse kui ka üsna nihkes rajaja poolest.

 1. TEEMASSE TAGASI
  Praegu on nii, et krüptovarade väärtusi tagavad siiski ametlikud pangad kuna nurgatagused vahetuspunktid pannakse kinni, seadusega.
  Ja ka aktsiaid liigutavad pangad ning hooldavad, tagavad neid. See selleks.
  Ka Linus Torvalds laseb lisada “source koode”. Ma tegin ka näite:
  https://github.com/vabaME/helmed/

  Siit tulenevalt saan ma ka aru, et ka ajakirjanduses on sellised sourced, et igasugust jama läbi lasta?

Kommenteerimine on suletud