Jalgrattaga konverentsil

Täna oli siis meie ettekanne HCII2020 konverentsil. Võtsin ratta ja sõitsin Birgy juurde teispoole linna (aitäh linnaisadele korralike rattateede eest!). Meie sessioon oli päris asjalik – erinevalt mitmest eelnevast sessioonist tekkis ka arutelu. Birgy pidas ettekande ja mina jorisesin tekstivestluses kaasa.

Muidu on konverentsi tase olnud kõikuv. Eilne keynote ehk põhiettekanne oli Gregg C. Vanderheidenilt, kelle kirjutisi lugesin juba 1993. aasta paiku, kui magistrandina tugilahendusi uurima hakkasin – suuresti ongi tegu selle valdkonna grand old maniga, kes nüüdseks seda rida uurinud üle 50(!) aasta. Ta pakkus välja, et tulevikus on digital affinity (eesti keelde võiks tõlkida ehk “digilembus”) üks määravaid isikuomadusi ja selle puudumine loetakse sisuliselt puudeks (sarnaselt autismi või Aspergeri sündroomiga).  Ja et tulevikus tuleks luua kõigile kättesaadav tehisintellektipõhine mehhanism (mida ta nimetas “infobotiks”), mis paljude erinevate kasutajaliideste asemel looks igale indiviidile tema võimeid ja võimalusi arvestades isikliku liidese.  Natuke ehk idealistlik, aga pani mõtlema küll.

Teiselt poolt aga on mõni külastatud sessioon olnud täis peamiselt Aasia inimesi, kes on masinlikult ja kehvavõitu inglise keeles oma jutu maha vuristanud ning mingit diskussiooni pole tekkinud. Õnneks aga on virtuaalkonverentsil sessiooni vahetada veel lihtsam kui tavakonverentsil.

Seega ütleks kokkuvõtlikult, et formaadi muutus on konverentsile isegi pigem hästi mõjunud. Ja jalgrattaga polegi enne konverentsil käinud (kahe otsaga sai tavapärase 25-km ringi ka kuhjaga täis). 🙂

6 kommentaari postitusele “Jalgrattaga konverentsil”

 1. vaba ütleb:

  Selline muudatus, et saab julgeolekuamet otsekohe vaadata, mida sa teed! Ilma et peaks midagi eriti palju vaeva nägemata.

  https://www.err.ee/1115645/siseministeerium-soovib-krupteeritud-sonumirakendustesse-tagaust

  Pisut oli ka kirjutatud, et tagauks ei ole turvaline.
  https://www.err.ee/1116295/kuberoiguse-ekspert-tagauste-lubamine-muudaks-eesti-digiriigi-aluseid

 2. Kakk ütleb:

  See lõhnab pahasti küll. 🙁

 3. vaba ütleb:

  https://www.gnu.org/proprietary/proprietary.html

  Kinnitust on leidnud, et tagauks on pahavara.

 4. vaba ütleb:

  https://www.err.ee/1116665/peeter-p-motskula-tagauksega-kruptoside-rumal-ja-oigusvastane-idee

 5. Kakk ütleb:

  Ega siin midagi lisada ei ole. Wollil on täiesti õigus.

 6. vaba ütleb:

  jami.net on vast nuhkimisevaba ja toetab ilusti ka konverentsikõnesi/videosi

  talvel rattaga ikka ei sõida – kui mingi alla 10 kraadi läheb..