Nohune nädalalõpp

Viimased paar nädalat on aktiivselt Sinise Krantsi seljas ringi vändatud ja paarikümnekilomeetriseid Vanamõisa-Hüüru-Tähetorni ringe tehtud. Teisipäeval sõitsin veel ka Tabasalu ja Harkujärve läbi, aga ilm oli külm ja ju siis kusagilt pahalased kallale tulid. Igatahes neljapäevast alates oli olemine kole ja karvane. Esmalt kurguvalu, siis hirmus köha ja viimaks räme nohu. Kaks ööd ei saanud kompulsiivse haukumise tõttu üldse magada ja nina kippus laupäevaks peast eralduma.

Hullem oli, et sel nädalavahetusel oli kavas teine pool Jukka Helminen-sensei treenerikoolitusest. Laupäevase teooriaosa sain kaasa mängida, praktikumist tuli pausi panna. Aga et täna oli olemine juba  parem ja sain kogu päeva kohal olla (ja olin üks kahest sellist, kel kõik kodutööd korralikult tehtud…), siis on nüüd ka teine vajalik paber üldteooria tunnistuse kõrval olemas. Loodetavasti õnnestub olümpiakomitee eksam ka enne suve ära teha ja II astme kutsetunnistus kätte saada.

Töö käigus tuli kõigile osalejatele poole aasta treeningplaan koostada – nüüd siis on kirjas, et jõuluks peab end kobujutsu pruuni vöö eksamiks vormi saama. Elu näitab…

Lemmiklaul 4

… läks samasse auku kui eelmine saade. Kahju natuke.

Ehk on viga, et omaaegseid hitte lastakse laulma originaalesitajad? Täna oli Linna Iff tasemel, kuid ei Orumets, Paulus ega ka tavaliselt särav Anja Melnitsa ei teinud midagi meeldejäävat. Hea korralik esitus, kuid mitte hitt. Isegi taustabänd oli seekord kuidagi tujutu.

Paremate momentidena jäid meelde:

* Ifi “Marie Marie” – kõige enam mõnuga esitatud laul;

* Kihnu Virve ja tema gäng – uskumatult mõnus mammi (isegi hoolimata faktist, et lugu ise on sedavõrd leierdatud, et auväärt Kukritest hoolimata tänini kerge okserefleksi tekitab). Virve kaval naeratus meenutab muide veidi Lennu-taadut neil hetkedel, kui tal mingi pisike sigadus (etiketirikkumine, turvade eest jalgalaskmine või mõne euromehe ehmatamine) mõttesse tuli;

* Dagmar Oja uhke taustavokaal muidu suht tühjas 2QS loos;

* “Suveöö” Tanel Padari esituses. Tubli pluss sellile universaalsuse eest.

Aga ikkagi tahaks saada tagasi kahe esimese saate taset.