Sumojuttu

Jälle on Jaapanimaal üks turniir peetud ja meie poisil läks summaarselt päris hästi. Ehkki oleks võinud veel paremini minna. 🙂

Algus oli küll vägev. Kuus esimest selli lükati ringist välja, nende seas ka kaks ozeki tiitliga meest.  Sumotalk.com’is kommenteerisid sellid, et sumos valitsevad “Tšingis-khaan ja Kublai-khaan (mongolitest yokozunad Asashoryu ja Hakuho) ja nende kurjad käsilased Biomass ja Bulgar (vastavalt siis Baruto ja bulgaarlane Kotooshu)”. Seis oli veel ka 7:1, aga siis läks midagi metsa.

Kahele  yokozunale meie mees tõesti veel vastu ei saa, need kaotused olid arusaadavad. Küll aga sai ta pähe ka kahelt madalamalt sellilt ning tekkis juba hirm, et nüüd läheb turniir päris lörri. Kaks viimast vastast aga õnnestus võita – Miyabiyama (kes talle kunagi trauma tekitas) virutati isegi üsna eba-barutolikult jõhkral moel ringist välja, värske ozeki Harumafuji ehk endise nimega Ama tõsteti märksa leebema liigutusega üle serva. Lõppseis 9:6 ja sekiwake auaste ausalt kinnitatud. Ainult et ülespoole jõudmiseks on seda veidi vähe – ozeki jaoks on vaja kolme järjestikust turniiri keskeltläbi 11: 4 tulemusega (soovitavalt ka üht turniirivõitu).  Aga arvestades seda, et praeguse seisuga on selgelt ees  veel vaid kaks meest, on see aasta jooksul täiesti mõeldav.

Seega soovime nimekaimule Nipponimaal edu!