Hmm…

Sattusin sellist kohta vaatama nagu [L] Keskmaa.ee .  Tolkieni suur fänn nagu Kakk on, tuli kohe edasi uurida. Seda enam, et Keskmaa Ordu olemuseks oli märgitud: “MTÜ Keskmaa Ordu on Eesti Tolkieni selts, kes tahab väärilise au sees pidada kuulsa Inglise kirjamehe J.R.R.Tolkieni nime ja järgida oma tegemistes tema väärtushoiakuid.”

Vinge ju.  Tekkis juba mõte liikmeks astuda. Siis aga sobrasin veebis edasi. Jõudsin foorumisse – ja seal kadus liitumistahtmine ära.

Tüüpiline maavillane uuspaganate jauramine stiilis “Ristiusu jumala nimi on häving” ei ole küll pühendunud katoliiklasest Tolkieni väärtushinnangute järgimine.  Vaadete üle võib arutleda (ja kakelda ka), aga sealne kohatine madallaupsus oleks Oxfordi don’ile küll üsna šokeerivalt mõjunud.  No mida sa hing diskuteerid inimesega, kes on vankumatult veendunud, et kanamuna on kuubikujuline ja vastupidine väide tuleb teerulliga laiaks sõita? Professor oleks vist pahuralt ühmanud “Yrch!” ja kuhugi eemale läinud.

Kahju, et mõnedest rollimängudest pärit “kuri olla on cool” on ka seal kanda kinnitanud.  Aga soovitaks neil see olemuse kirjeldus küll ringi kirjutada – Tolkieni väärtushinnangutest on praegu asi ikka väga kaugel, sellise ellusuhtumisega sobiks ehk avatud serverites Diablot mängida. Djuupitud varustusega.