6.01.2009 arhiiv

Ruh-ruh-ruhnama

06.01.2009

Uskumatult hea dokkari on Eesti kanalid üles leidnud – [L] “Püha raamatu varjus” tuli lausa kahest kohast järgemööda.   Üsna võrreldav Moore’i vastuoluliste filmidega – kaks nahaalselt järjekindlat kutti ajavad jälgi, kuidas “nutikad” ärimehed kasutavad [L] Türkmenbaši hobuseunenägu ühe maailma kõige jaburama diktatuuri loodusvaradele käpa pealepanekuks. Ja kui siis küsima minnakse, on kõigil j… jahe, keegi ei tea korraga midagi ega julge tunnistada, et raha nimel oldi hea meelega nõus täielikku jama toetama.

Filmist õpib, et kaks asja on peaaegu lõputud –  mõnede inimeste rumalus ja manipuleeritavus ning teiste küünilisus ja ahnus.   Võiks olla väärt õppematerjal kasvõi Eesti gümnaasiumides, nii meedia, ajaloo kui ühiskonnaõpetuse vallas.

APDEIT:  järgmise filmi võiksid samad poisid teha mõne aasta pärast nendest küünilistest eurotegelinskitest, kes täna ikka veel Venemaaga nafta- ja gaasiäri loodavad ajada… 😛  Tegelikult on Ruhnama-afäär nende kõrval poisike.

Vastik lind

06.01.2009

Midagi kergemat poliitika vahele…

Eilses trennis vehkisid paar trennikaaslast veel peale ametliku trenni lõppu toenglamangus kätekõverdusi teha. Kakk läks mööda, vaatas natuke ja küsis hästi tõsise häälega: “Aa, sina nüüd siis ka Duracellis töötad?”.

Tegijad jahmatasid hetkeks paigale, siis kukkusid irvitades kõhuli ja näitasid rusikat…