Hmm…

Sattusin sellist kohta vaatama nagu [L] Keskmaa.ee .  Tolkieni suur fänn nagu Kakk on, tuli kohe edasi uurida. Seda enam, et Keskmaa Ordu olemuseks oli märgitud: “MTÜ Keskmaa Ordu on Eesti Tolkieni selts, kes tahab väärilise au sees pidada kuulsa Inglise kirjamehe J.R.R.Tolkieni nime ja järgida oma tegemistes tema väärtushoiakuid.”

Vinge ju.  Tekkis juba mõte liikmeks astuda. Siis aga sobrasin veebis edasi. Jõudsin foorumisse – ja seal kadus liitumistahtmine ära.

Tüüpiline maavillane uuspaganate jauramine stiilis “Ristiusu jumala nimi on häving” ei ole küll pühendunud katoliiklasest Tolkieni väärtushinnangute järgimine.  Vaadete üle võib arutleda (ja kakelda ka), aga sealne kohatine madallaupsus oleks Oxfordi don’ile küll üsna šokeerivalt mõjunud.  No mida sa hing diskuteerid inimesega, kes on vankumatult veendunud, et kanamuna on kuubikujuline ja vastupidine väide tuleb teerulliga laiaks sõita? Professor oleks vist pahuralt ühmanud “Yrch!” ja kuhugi eemale läinud.

Kahju, et mõnedest rollimängudest pärit “kuri olla on cool” on ka seal kanda kinnitanud.  Aga soovitaks neil see olemuse kirjeldus küll ringi kirjutada – Tolkieni väärtushinnangutest on praegu asi ikka väga kaugel, sellise ellusuhtumisega sobiks ehk avatud serverites Diablot mängida. Djuupitud varustusega.

4 mõtet “Hmm…” kohta

 1. http://lug.itcollege.ee/wiki/index.php/PA_Linuxi_lyhiylevaade

  Lugesin sinu kirjutist, kuid arusaamatuks jäi, et kust kohast sa võtad, et UNIX’i lähtekoodid olid alguses kõigile vabalt saadavad?

  Minu teada oli asi nii, et UNIX levis hoopis niimoodi, et firma töölised, kes lahkusid firmast, virutasid source koodid kaasa.

  Ja nii tekkis mitu firmat, kes hakkasid kõik oma rida ajama.

  Kes aga UNIXI ostis, sai alati source kaasa aga levitada ja isegi ülikoolis õpilastele näidata ei tohtinud. VOt nii oli!!

  Alles MINIXi ajal sai open sourcet maailm näha.

 2. Vist sai kommentaar veidi asjassepuutumatu postituse alla, aga olgu peale.

  No mina tuginen Glyn Moody “Rebel Code’ile”, Levy “Hackersile” ja paljudele teistele raamatutele selles valdkonnas. Vt näiteks ka http://en.wikipedia.org/wiki/Open_Source_history . Omas ajas oli lähtekoodi varjamine ka majanduslikult mõttetu – sellele tekkis teatav point alles suure levikuga unifitseeritud platvormi (PC) tulekuga. Iseasi muidugi, et mina pean seda tänaseni mõttetuks. 😛

  Minix oli ilmselt esimene vaba lähtekoodiga Unix PC platvormil.

 3. See keskmaa.ee on ju iseenesest väga lahe initsiatiiv. Aga võiks ju olla midagi vastukaaluks siis ka kristliku maailmapildiga inimestele. Ka kristlastele meeldib vahest ümber kehastuda ja lasta mõtetel vahest reaalsusest eemale uidata ning kristlik multimeedium võiks seda võimalust ju ka pakkuda. Idee missugune 🙂

 4. Pia: Nojah, kui nüüd päris otseselt sellise orientatsiooniga maailma tahta, siis peaks vist Narnia ette võtma. Aga muidugi ka Tolkienil on see väga selgelt kogu maailmakäsitluses sees (koos islandi Edda’de ja muu Põhjala mütoloogiaga).

Kommenteerimine on suletud