Congratulations, Dr May!

Kaku üks lemmikmuusikuid, Queeni kitarrist Brian May sai [L] BBC andmetel eile hakkama sellega, et kaitses 60-aastaselt väitekirjaga Radial Velocities in the Zodiacal Dust Cloud astronoomiadoktori kraadi (tõsi, see olevat midagi mitte päris lõplikku, komisjon oli mingeid parandusi tahtnud ja kraad pidavat lõplikult kätte antama uue aasta alguses). Aga tõsiselt vinge saavutus, arvestades et tal jäi töö pooleli 1971. aastal (siinkirjutaja sai siis kaheaastaseks).

Lugemist itirahvale

IT ja eriti programmeerimise õpetamisega tegelevad inimesed peaksid kindlasti lugema läbi Joel Spolsky kriitilise loo [L] The Perils of Java Schools. Tundub, et sarnased tendentsid on ka Eestis päris selgelt näha – ainult et meil on viimase kümnendi jooksul levinud palju suurem õudus Microsofti Visual Basicu näol (kas siis täisversioonis või VBA vormis). Siin on natuke mõtteainet – mis ikkagi peaks eristama mõnest kutsekast tulnud IT-inimest IT Kolledži lõpetajast ning neid mõlemaid akadeemilise kõrghariduse saanud TTÜ/TLÜ/TÜ itimeestest-naistest?

Teine väga hea lugemismaterjal on prof. Tanel Tammeti TTÜ kursus [L] “Sissejuhatus informaatikasse”. Au ja kiitus Tanelile selle vabalt netti väljariputamise eest.