31.01.2007 arhiiv

Öirolaulud

31.01.2007

Kuna esimest tutvustust ei näinud, läksin millalgi veebist uurima. Eelnevalt oli lehes kirjutatud, et jube jama on. Aga ei ütlekski, et võrreldes viimaste aastatega ekstra jamam oleks. Kaks täitsa head lugu, pooli võib teist korda ka kuulata. Nii et Kakk saadaks ühe kahest loost, mida on juba päris palju läbi kuulatud:
* Gerli ja Sal-Saller – vaieldamatult väga hea laulja, laul on ka enam-vähem. Gerli kannaks ka palju kõvema paueriga loo välja – ilmselt ei ole kahtlust, kes hetkel Eesti parim naislaulja on.
* Laura ja Sven – kunagine trennikaaslane on püsinud oma liistude juures ja teeb seda, mida üsna hästi oskab. Laul on hea (isegi parem kui Gerli oma), aga häirib sarnasus eelmise Laura looga (“Moonwalk”, mis omakorda sarnaneb Madonna ühe hitiga). Laura näeb ilus välja ja kannab ka laulu korralikult ära. Täisbänd laval koos kahe löökpillikomplektiga annab ka asjale juurde. Üldmulje meenutas omaaegset Sandrat ja tema abikaasat Michael Cretut. 🙂

Ülejäänutel on nii ja naa. Rohelist ilmavaadet propageerivad krišnaiidid olid vahvad, aga Pajusaar&Pilvre on küll paremaid lugusid teinud. Ninjadel oli laul igav. 2QS oli enda kohta hea (ebatüüpilise) loo teinud, aga see RHCP “Under the Bridge” -kitrakäik on juba praegu kõigil põiki hambus. Inese lugu oli eelmise aasta oma hale vari, Hele & Kristjan olid oma ilusa looga lihtsalt vales kohas.

Võttis sõnad suust

31.01.2007

Wolli, tähendab (ja [L] Offf jõrises MSNipidi juba hommikul samal teemal).

Millegi [L] nii haige peale annab ikka tõesti tulla.

Permit-and-proceed

31.01.2007

Juriste on igasuguseid. Laias maailmas on Larry Lessig ja Eben Moglen, kuid on ka need ajukääbikud, kes PirateBay’d tõsimeelselt [L] absurdihuumoriga pommitavad. Meil Eestis on Eneken ja Wolli, kuid on ka BSA & Co. Nii et Issanda zoopark on liigirikas.

Lahe näide positiivse poole pealt on aga Linden Labs’i kiri ([L] siin koos aruteluga) viimase aja haipmängu Second Life ja selle paroodiasaidi [L] http://www.getafirstlife.com asjus. Juristid nimelt keelduvad ühele kaebusele reageerimast ja cease-and-desist kirja saatmast põhjendusel, et nende firma rangete personalivalikukriteeriumide hulka kuulub ka huumorimeele olemasolu. Seetõttu saadetakse hoopis permit-and-proceed letter.

Väga lahe pretsedent. Pealegi saab sealt head eeskuju inglise keele nüansside osas.