Safari, jee!

Ei, seekord mitte lõvijaht ega ka mitte Maci veebilehitseja.

Nimelt sihuke asi nagu [L] Safari ProQuest, mis annab teatava koguse papi eest onlain-ligipääsu igavesele hulgale IT-raamatutele. Kakk käis mõtte TLÜ informaatikutele välja ja nüüd on see esialgu kuu aega testkasutuses. Tuleb kõvasti lugeda, ehk pikendavad ligipääsu. Kõigile, kes TLÜ võrguruumis (.tlu.ee all; väljastpoolt saab proxy abil ka ligi) töötavad ja IT-st vähegi huvituvad, seega soe soovitus lugeda – TLÜ lingi, mis vastavast domeenist (või proxyga) kohe sisse logib, leiab [L] TLÜ raamatukogu veebilehelt.

Ülikoolides toimub

… huvitavaid asju.

Ise asjaga eriti mitte kursis oleva inimesena tundus vähemalt ajakirjanduses kajastatud info põhjal Tartus toimunu paras seebiooper. Rektorivalimine kolmes voorus, kus võidule kõige lähemal olnu selgus mündiviskamisega, kedagi ära ei valitud ning ilmselt saab ajutiselt kohale hoopiski valimiste selgeim kaotaja… Päris veider.

Ja siis ka see meie oma maja uudis. Tulime just Hansuga hommikul laeva pealt, läksime TLÜ uue maja eest läbi. Vaatasime maja ees seisvat uhket autot ja spekuleerisime teemal, millal selle omanik järjekordse kopsaka lahkumishüvitise saab. Kodus sai RSS-lugeja lahti tehtud ja – voilà!