28.03.2010 arhiiv

Hirmus mees

28.03.2010

Kevade hakul
dohyol päikeses seisab.
Gaijin. Ozeki.

Nimekaim tegi Jaapanis viimaks ka sumoassotsiatsioonile selgeks, mis sorti sell ta on. Paari päeva pärast peaks ametlik sumomeistriks ehk ozekiks vormistamine olema. Loodame,  et mõni Eesti TV-kanal hakkab nüüd ka sumoturniire üle kandma. 🙂

Aga hirmus mees võib Baruto vist ka otseses mõttes olla. Ta on üldiselt kuulus oma viisaka suhtumise poolest vastastesse – naljalt kedagi pea ees publikusse ei viska, meelega vigastusi ei tekita, hoiab vahel mõnda peale ringist väljalükkamist kinni, et ei kukuks, mõne aitab peale matši maast püsti.  Ja siis on üks suur erand – Miyabiyama. Mees, kes talle omal ajal ülbelt ja tahtlikult väga vastiku põlvevigastuse tekitas.

Viimastel turniiridel hakkab õnnetust jaapanlasest lausa kahju. Paar turniiri tagasi sai avamatšis kiire koslepi ja lennutati publiku sekka. [L] Seekordne kohtumine mõne päeva eest aga oli pigem juba MMA kui sumo. Igatahes väga kurjalt JOKK-viis kasutada auväärse sumo suurturniiri vanale vihamehele suure rahvahulga silme all Joosep Tootsi kombel “hea keretäie tappa” andmiseks. Baruto tsuppari ehk lahtise käe löögid (rusikaga lüüa sumos ei tohi) on arvatavasti tugevam kui paljude poksijate paremsirge…  Kuid arvestades omaaegse sigaduse suurust peab vist tunnistama, et karistus on teenitud.