Kill-koll… matsti

Sihukesi hääli tuli Jorast reede õhtul päris pikalt. Ühesõnaga – WordPress 2.5 eestikeelne tõlge sai valmis (natuke on haige olemisest kasu ka) ja üritasin selle kohe Jorale selga ka lükata. Enne igaks juhuks proovisin ühe kohaliku installiga üle, töötas. Jora aga hakkas veiderdama – ju põhjus pikka aega üle versioonide uuendatud andmebaasis. Igatahes paarkümmend eri viisidel püsti-pikali installi ei andnud tulemusi.

Viimaks lõin MySQLi dump-faili tabelite kaupa juppideks ja importisin tabelid ükshaaval puhtasse installi. Nii õnnestus suurem osa sisust taastada. Rubriigid ja sildid aga jäid kaduma – kuid tegelikult oli nagunii plaanis sildimajandus üle käia. Seega lähipäevil käin postitused läbi ja panen sildid uuesti paika. Praegu on rubriigid ja sildid määratud vaid väiksel osal postitustest.

Tõlkepakk on valmis, homme panen selle ka Kakupessa üles.

Hull värk

… aga heas mõttes: Äripäev avaldab [L] pildigalerii Google’i Zürichi kontorist.

Tundub, et üha enam suurfirmasid hakkab aru saama, et üksnes palk ei ole piisav motivaator – tõelisi tipptegijaid (kes on enamasti tavainimese jaoks natuke kiiksuga) tõmbab just vabadus ja lahe töökeskkond. Google’i kuulus 80/20 reegel (töötaja peab 80% ajast täitma firma antud ülesandeid, 20% ajast – sisuliselt ühe tööpäeva nädalas – aga võib teha, mida ise huvitavaks peab) on ka ilmselt teedrajav nähtus. Ehk tasub ka Eesti firmadel siit midagi kõrva taha panna.