Ubuntu 8.04

Täna tuli uus pingviin välja. Kohe proovisin riskantse sammu teha ja ütlesin läpaka uuendussüsteemile lihtsalt “uuenda distrot”. Ligi 2000 faili tuli TLÜ kiire kaabliühendusega alla paari minutiga, mis aga võttis aega, oli kohalik install. Läpakas on igasugu staffi ning vaid 512MB põhimälu – tavatöö jaoks täiesti piisav, aga installi võttis hingeldama ja seda keriti üle 2 tunni. Viimaks oli aga asi tehtud.

Üks ja ainumas probleem selgus kohe sisselogimist üritades – ThinkPad T43 sõrmejäljelugeja BioAPI pakk enam ei töötanud. Tarkvara jäi sõrmejälge ootama, ent lugeja ei reageerinud. Tuli tuvastus uuesti tavalise parooli peale panna – eks hiljem uurib, kuidas uuesti tööle saab.

Aga muud asjad on kõik paigas. Heli töötab, graafika töötab, Compiz kerib kuubikut, YouTube mängib musa. Näib, et suured asjad on kiiremaks läinud – Evolution ja OO.o näiteks. Firefoxi 3. versioon on samuti tiba poleeritum kui eelmine.  Küllap selle sõrmejälje ka tööle saab – millalgi proovib [L] ThinkWiki juhendi järgi uuesti paigaldada.

APDEIT ÕHTUL: leidus veel parem vahend sõrmelugeja jaoks – [L] Thinkfinger. Avatud lähtekoodiga ja puha, töötab täiesti kenasti. Boonusena sai ära teostada ka juba vanast ajast pärit lolli mõtte asendada sõrmejälge küsiv teade ühe totaka kräkkerikeelse fraasiga… 🙂