Klubimuusika leinapäeval?

Tänane Postimees kirjutab sellest, [L] kuidas Ridala vallavalitsus ei andnud luba klubimuusikafestivali korraldamiseks 14. juunil.

Klubimuusika haakub siinkirjutajal küll enamasti tümaka, energiajoogi ja tablettidega, aga by all means, igale inimesele oma. Tehke rahus oma festivale ja kuulake tümakat – aga mitte sellisel päeval avalikus paigas. Sellistel korraldajatel puudub kas elementaarnegi taktitunne või on nad lihtsalt koolitundidest pausi pannud (kaldun arvama viimast). Ridala vallavalitsuselt absoluutselt õige samm – seda enam, et asja hakati reklaamima juba enne loa küsimist. Sellisest üritusest järgmine oleks reiv jõuluõhtul Metsakalmistul või veel tont teab mis.

Kui ikka inimestel endal kultuuritaset napib, siis peab neile võimude poolt käsu korras aru pähe panema. Pole küll hea variant, aga parem kui lubamine. Ja ikkagi tuleb meelde vanameister Runneli eelmisel aastal öeldud lause – “praegu on rumalate inimeste esiletükkimise aeg”.

APDEIT: Nagu Ruby kommentaarist nähtub ja mujalt ka selgub, käitus vald käesoleval juhul samuti kohatult, andes-võttes korraldamise luba. Ja Rabarocki korraldamine samal päeval ei ole samamoodi kohane – seal on järelikult lihtsalt suhteliselt kama-kaks omavalitsejad. See, et kuskil veel samamoodi rumalasti käitutakse, ei ole aga põhjendus selle kordamisele.