25.02.2008 arhiiv

Ettevaatust!

25.02.2008

Ühel uhkel autol Nõmme ristmikul oli taguotsa peal sihuke märk…

Tige laps autos

Palk kahekordistus 7000 kroonini

25.02.2008

Pole eriti vasakpoolsete fänn, aga [L] selle Postimehe loo juures hakkab vist enamik normaalseid inimesi mõtlema kivide kogumise peale. Mida %¤&#!! nad vinguvad? Et appi-appi, inimesed peavad tegema rasket ja nüri tööd tervelt 7000 krooni eest kuus? Kõlab nagu omaaegne ETKVL, mida loeti “Elada Teiste Kulul Väga Lõbusalt”…

See vingumine kõlab sama arukalt kui ühe tuntud suurfirma omaaegne õiendamine Douglas Couplandi poolt kasutusele võetud termini “McJob” ümber (tähenduses “rutiinne, vähemakstud, prestiižitu ja tulevikuväljavaateta töö teenindussfääris”; sellisena jõudis see ka Oxford English Dictionary’sse). Nende argument oli minu mäletamist mööda “Mis te räägite, meil saab iga 5000. mänedžeriks!”.

Ja see lõputu jahumine tööviljakuse ümber… Nagu mitmed kommentaatorid ka märgivad – olukorras, kus algseisus oli tööviljakus näiteks 2x madalam kui Soomes (või kus iganes) ja palk 5-6 korda madalam, on teatud perioodil täiesti loomulik, et reaalpalk kasvab tööviljakusest märksa kiiremini (eriti kuna hinnad on praktiliselt võrdsustumas). Või olen ma millestki väga valesti aru saanud?