Filmielamus: Bodyguard

Selle filmi peategelane Frank Farmer oli vaadanud Akira Kurosawa kuulsat “Yojimbot” kokku 62 korda. Kakk on “Ihukaitsjat” näinud kõigest kümmekonnal korral. Aga ikka meeldib. Et miks:
* Kevin Costner meeldib. Nii Tantsib Koos Huntidega, Robin Hood kui ka muud tegelased.
* Whitney on näitlejana ka täitsa kena. Ja muidugi muusika – “I Will Always Love You” on üks neid väheseid kavereid, mis on originaalist paremad (isegi kui originaal on nii kõva tegija kui Dolly Partoni oma).
* eriti aga väga palju väikesi, ent kõnekaid detaile filmi algusest lõpuni välja. Alates alguses olevast ärimehe päästmisest (“parkimismajas ei pesta autosid”) kuni lõpus oleva kaitseingli-kaadrini (palvet lugeva vaimuliku käes on rist, mille keskel on peidetud appikutsenupp). Suurte ja väikeste koerte teema – ukse eest äralükatav bernhardiin vs hakkaja pisike krants, aga ka lihtsameelne turske turvakoll vs sale ja surmatoov proff (“Ma ei taha sellest enam rääkida” peale puuviljanoa lennutamist kapi sisse, sentimeetri kaugusele teise selli peast). Ja muidugi too õhkuvisatud siidsall, mis katana vaheda tera peale pooleks kukub. Ihukaitsja elu…

Tegu on ameerikaliku, ent hea ja intelligentse “poistekaga”, mida võib julgelt soovitada ka veidi suurematele poistele.