Vanu paiku vaatamas

Täna jäi hommikuste asjaajamiste ja pealelõunase ratastoolitrenni vahele paar tundi vabamat aega ning tuli mõte minna AK-sse (mida nüüd vist TTÜ-s IT-majaks nimetatakse) sööma ja vanu aegu meenutama.

Maja on endiselt alles, palju pole muutunud. [L] Meie kunagine laboriruum on ka alles, ent maast laeni kola täis (seoses II korpuses toimuva remondiga). Kohvik on peale viimast remonti kena ja valgusküllane, kuid kummalisel kombel pole nii läpakarohke maja kohvikus ÜHTKI pistikupesa… WiFi tahab eelnevat registreerimist operaatorite juures (idee poolest ühekordne toiming, kuid kuna jupp aega pole siin käinud, siis oli viimane serverivahetus mu läpaka MAC-aadressi ära kaotanud).

Tegelikult on ikka veel mõnus TTÜ-sse tulla. Ehkki TLÜ on kõvasti arenenud ja seal toimub mõndagi huvitavat ([L] IMKE näiteks), ei ole tolle maja vaim ikkagi päris sama kui TTÜs (kõigist tema jamadest hoolimata).

Ja seda meie laboririda pole tollest 2002. aastast peale eriti keegi jätkanud. [L] THINKi seltskond üritab kasinates oludes midagi teha, ent tugitehnolooogia-alaste küsimustega käiakse endiselt Kakku pinnimas. Nüüd on Astangul uued tuuled puhumas, mine tea. Ehk on nüüd millalgi ka Eesti niikaugele jõudmas, et sellealast tööd tunnustama hakatakse. Küsimus on ainult, kas enam jõudu ja tahtmist jätkuks nullist alustada – isegi kui selle töö jaoks raha leitaks.