Nostalgialaks

Sattusin peale Soome TV2-st tulevale vanade aegade popmuusika hommikupoolikule (osa oli juba läbi, aga sai kordusest vaadata). Muuhulgas tuli sealt kaks tunniajast “Hittimittari” saadet 1985. aastast (tõenäoliselt oli põhjuseks saatejuht Mikko Alatalo 70. juubel). Kakk lõpetas tol aastal põhikooli…

Oijaa… Nagu siin juba eelnevalt juttu on olnud, siis tollane side maailma popmuusikaga oli ikka veel nõrguke – “Hittimittari” oligi vist esimene selline koht, kus nägi-kuulis mitmeid staare esmakordselt. Ja need oma aja popplood on siiani kuidagi erilise tähendusega. Kasvõi Paul McCartney “No More Lonely Nights” või Tina Turneri “We Don’t Need Another Hero” (Stevie Wonderi “I Just Called…” oli ka märgiline, aga see suudeti isegi tol ajal juba oksendamiseni ära leierdada).

“Hittimittari” oli aga pooleks loovalikuga, üks osa olid rahvusvahelised ja teine osa kohalikud lood. Oma kolmveerand tollastest soome lugudest olid selline jura, et isegi praegune nostalgiafaktor ei suutnud neid välja vedada. Samas oli seal ka häid asju (üks ammune lemmik sealt on Pave Maijase “Joki ja meri”) ning praegu tagantjärele avastasin ühe loo, mis võiks keelt vahetades Smilers olla: Loco “Kuvio kauriin” (kahjuks seda aga tuubist ei leidnud).

2 mõtet “Nostalgialaks” kohta

  1. Jah, seda ma nägin isegi.

    Nii hea lugu see siiski ka ei ole, et hakata ekstra vinüülimängijat hankima. 🙂

    APDEIT: Väikese häkiga õnnestus lugu kätte saada. On jah täitsa Smilers, “Ma palun andeks Su käest” on nii meloodialt kui mõttelt sarnane. Huvitav, et tolle 1/4 normaalsete lugude seas oli meloodialt täiesti eestipäraseid asju (meenuvad veel Dingo, Juice Leskinen, Kimi Lönnholm, Hector jmt). 3/4 soome poppi-rokki aga kõlas tollal ikkagi… ei teagi, nagu Villu Tamme üritaks Madonnat laulda?

Kommenteerimine on suletud