Vinge disain?

Kas ehk keegi kunstiteadlik inimene oskab kunsti mitteõppinud Kakule ära seletada, miks tellis Microsoft enda uue Windows 8 logo väljast sisse ja sai suure punnimise tulemuseks [L] sellise asja…? Ehk
* kas see on tõepoolest suur disainisaavutus? Või suudaks sellel tasemel asja valmis sirgeldada iga koolipoiss?  Kas sellise asja võimalikke valmisjoonistajaid Microsoftis endas ei tööta (nii halvasti neist kah arvata ei tahaks)?
* kas isegi selles lihtsas pildikeses ei peitu põhimõtteline viga? Akna perspektiiv on valepidi ja viib vaataja tähelepanu mitte “Windows”-kirjale (logo sisuline põhiosa), vaid vasakule, sellest eemale…

Siinpool tundub, et Ballmeri suurfirma “tegi Evelini”… Welcome to Microsoftonia?

3 kommentaari postitusele “Vinge disain?”

 1. Irve ütleb:

  Uue logo võlu on tema täielik lakooniline lihtsus. Sarnaneb uue kastipõhise liidese osaga.

  Proovisin logo ka teistpidi ja sain aru miks nad akna nii pöörasid nagu nad seda tegid.

  Kui aken teistpidi panna, siis on selline tunne nagu vaataks toanurka ja aknast välja. Visuaalselt on see sümpaatsem, aga väike ahistavuse tunne tekib, sest sa oled toas sees.

  Teisisõnu: praegu ei vaata mitte aken valesti, vaid sa vaatad läbi akna kirja Windows ja sind ei panda mingisse karpi sisse, vaid sa vaatlejana oledki väljaspool Windowsit.

  Vähemasti see on minu tõlgendus.

 2. Kakk ütleb:

  Tänud, päris huvitav seletus. Muidugi see, kas OS on midagi, mille puhul kasutaja asub selle “sees” või “väljas” on ilmselt kah tõlgendamise küsimus.

 3. andreas ütleb:

  mulle meeldib. puhas