Õiendus

Eile hommikul sai Kakk meiliga teate, et Tallinna linnavalitsus korraldab 29. aprillil omavalitsuse asjapulkadele ürituse, kus räägitakse, kui hirmus, kole ja karvane on e-valimine. Ürituse kohaks oli valitud … IT Kolledž.  Majas selle kohta inimestelt küsides keegi midagi ei teadnud. Et teadaolevalt arvatakse meie majas mõnevõrra teisiti kui linnavalitsuses, siis tuli asja lähemalt uurida.

Tänaseks on see lugu [L] Minutisse jõudnud ja seoses sellega peab Kakk kolledži õppejõuna vajalikuks rõhutada, et IT Kolledž ei ole selle üritusega kuidagi seotud ning tegu on tavalise renditud ruumidega külalisüritusega. Meie majas käivad ruume rentimas igasugused karvased ja sulelised, kelle üritustel esitatavad seisukohad ei pea kuidagiviisi kattuma õppeasutuse omadega. Pealegi jäeti ruumi broneerides ürituse iseloom targu avamata.

Mis Kakku natuke pahandab, on see, et nimme säärane koht valiti ja üritatakse sõita kolledži hea nime seljas. Leedi Kotka ja kompanii ei ole ilmselt nii lollid, et loodaks endale siit suurel hulgal mõttekaaslasi leida. E-valimistest võib kahtlemata rääkida (valimismehhanismides on probleeme nii E kui mitte-E puhul), kuid teistsuguses kontekstis ja seltskonnas.

APDEIT 27.04: Samaaegselt Jaanuse viimase kommentaariga laekus just ka postkasti kiri samasuguse teatega – kõnealune üritus on TTÜ-sse üle viidud. Põhjusi ma igaks juhuks siin kommenteerima ei hakka. 🙂

4 mõtet “Õiendus” kohta

  1. Tore ju teada, et kool on nii hea, et selle kuvandit poliitmängudes ära tahetakse kasutada, ega Tallinna linna stipendiumeid niisama anta. Aga probleem on tõesti üldisem – rendiürituste sisu eest me vastutada ei saa (kuni ei minda lausa seadusega pahuksisse), aga samas fraasi “toimub IT Kolledžis…” on nii lihtne tõlgendada võtmes “IT Kolledž korraldab…”. Äkki siis rendiürituste puhul kasutada väljendit “toimub aadressil Raja 4C”?

  2. Jaanus: selle viimasega on jällegi see häda, et paljud rendiüritused on ju igati kolledžiga ühilduvad ning nende juures ei oleks see täiendav turundusmoment üldse halb. Praegusel juhul aga tuleb ilmselt küll nentida miinusmärgi olemasolu turundusaspekti juures…

  3. Kahju jah, et just Keskerakond on e-valimised “südameasjaks” valinud. Teema vajaks arutamist tõepoolest, aga mainitud erakonnal on halb omadus nakatada kõik mida puutub mingi imeliku kärntõvega, nii et keegi teine enam sellele ka heade kavatsustega läheneda ei taha.

Kommenteerimine on suletud