Kaitseme autorit

… tema enda eest.

Eilsetes AK uudistes oli [L] lahe lugu sellest, kuidas Peeter Rebane ja Lauri Saatpalu laadisid YouTube’i üles enda uue laulu video ja see siis sealt ära kadus. Mehed kirjutasid ise laulu, ise tegid sõnad, ise mängisid sisse ja ise tegid video. Aga kuna nad “ei teavitanud õigeaegselt Eesti Autorite Ühingut”, siis leiti, et kutid on iseenda laulu “piranud”.  Võtmeks oli EAÜ asjapulga lause stiilis “kui olete juba ühingu liikmeks astunud, siis ärge imestage.”. PNA?

Kui keegi veel kahtleb, et “autorikaitse” näol on tegu sisuliselt räkitiga (ja seda igal pool maailmas – sarnaseid juhtumeid leiab ka Ameerikast mitmeid), siis võiks natuke järele mõelda. Ja ka selle üle, kas tasub igasuguste kahtlaselt lõhnavate asjade sisse astuda.

3 mõtet “Kaitseme autorit” kohta

  1. Nojah, kui asjad käiks seaduste järgi, võiks sel täitsa jumet olla. 🙂 Paraku ajab suure äri maailm asju pea alati kõveralt ning isegi kui see aktsioon õnnestuks, ilmuks arvatavasti järgmisel päeval uus samalaadne moodustis asemele. Tõsi, vähemalt selge sõnumi annaks see käik edasi.

    Aga asjade püsivamaks normiajamiseks on minu arust tarvis senise jabura “intellektuaalomandi”-süsteemi väga põhjalikku ümbertegemist. Piraadipartei on ehk teine äärmus – arukas tee läheb kusagilt sealt vahepealt.

Kommenteerimine on suletud