Lemmiklaul 6

Enne tänase saate juurde minekut paar mõtet ka eilsest Laululahingu finaalist. Mõnus saade oli, ehkki läks nagu eelmisel aastal ning rahva häältega võitis finaali kõige nõrgem osaleja. Aga nagu eelmisel aastal, olid ka nemad üsna lahedad ja ilmselt on väikelinnadele sellist väljundit vaja. Kuigi ma eelistaks seda, et antaks välja rahvahääletuse kõrval ka asjatundjatest žürii auhind, mis oleks selgelt WAF-koorile (ja eelmisel aastal Hale Bopp Singersile) läinud.

Tänane lemmiklaulusaade oli oma isamaalauludega väga vahva, ehkki lauluvaliku osas oleksin teisiti teinud. Väga omal kohal ja väga hea esitus oli “Ei ole üksi ükski maa”, kus tänase päeva esilauljad suutsid mitut originaalesituse puuduvat tähte edukalt asendada. Peaaegu niisama hea oli Hale Bopp Singersi esitatud laulupeoklassika “Ärkamise aeg” ja Ivo Linna esitatud laulva revolutsiooni esilaul “Eestlane olen ja eestlaseks jään”.  Kraad lahjemaks, ehkki korralikuks, hindaks hiljutise laulutähesarja üht tipplugu “Eesti muld ja eesti süda” Inese ja Valdo esituses (nende edasivalimine oli kerge üllatus).  Mäksi “Koit” on muidugi niivõrd märgiline lugu, et see lihtsalt pidi siin saates olema – aga esitus ei istunud. Solist oli hea, aga meeskooripartii oleks võinud küll teistsugune olla (see fraaside järgikordamine oli igav ja üksluine). Ilmselt on see lugu niivõrd Mäksi isikus kinni ka, et iga teine tundus lahjana.

Kolm lugu olid sellised, mille esitus oli OK, aga laulud ise polnud samast kaliibrist teistega. Eriti käib see “Hu?” ja depressiivsete väikelinnade kohta – üsna nutikas lugu, aga ei käi samasse kategooriasse (isegi mitte Kaire Vilgatsi heas esituses).  Joala “Mu kodu” oli küll piisavalt isamaaline, et ta omal ajal ära keelati, aga ka selle oleks jätnud välja, nagu ka “Liivimaa pastoraali” – ise oleks sinna pannud kas

* Mäksi “Palve” (“Looja, hoia Maarjamaad”)

* Johansonide “Lahtilükkamine” (“Hei poisid, kas olete valmis”)

* Vanaviisi “Oma maa” (näiteks sama seltskonna esituses, kes selle 2007. aasta kevadel uuesti sisse laulis)

* Rekontra “Virumaa” (omaaegne roheliste rattaretkede hümn)

* Karavani “Ärka, kaunis maa” (tegelikult küll McCartney lugu, aga kaverina omal ajal vägagi eestilik laul)

Aga kokkuvõttes oli tore saade. Kuigi jah, finaalis võiks “Koitu” ikkagi Mäks ise laulda.

2 kommentaari postitusele “Lemmiklaul 6”

  1. ititibi ütleb:

    Mul tekkis siin ootamatult üks küsimus – kas Eesti sel aastal Eurovisioonil ei esine? (Mitte et ma sellest puudust tunneksin, aga huvitav teada.)

  2. Kakk ütleb:

    Esineb ikka, tollesama Laululahingu finaalis lauldud rändajate looga. Iseenesest päris kena laul, aga ega seal võistlusel tänapäeval laulu kvaliteet kedagi ei huvita.

    Aga Sven Lõhmus võiks parem lasta Sandral enda “Velvetiini” uuesti stuudios sisse laulda – “Kahes taktis” laulis too seda orignaalist kõvasti paremini.