24.10.2011 arhiiv

Pravda@BBC

24.10.2011

Selle BBC uudise peale ei oska küll otsustada, kas nutta või naerda.

Saame teada, et Šveitsis olid valimised ja et suurim, rahvuslik-konservatiivne Rahvapartei “ei leidnud valijate toetust” (The party’s single campaign theme – restricting immigration – did not seem to find favour).  Vaataks lähemalt, milles see siis väljendub…

Hirmus lüüasaamine tähendab BBC roosakavõitu sulesepa arvates seda, et partei teenis senise 28,9% asemel esialgsetel hinnangutel veidi alla 27 protsendi (arvestades seda, et sealt lõi suht hiljuti – varsti peale eelmisi valimisi – lahku uus erakond, ei ole nende seis üldsegi mitte hull).  Ja artikli lõpus tunnistab nördinud seltsimees sedagi, et mainitud partei on ka nende valimiste järel endiselt suurima toetusega riigis.

Jube jama, kui maailma üht demokraatlikuimat riiki domineerivad teist perioodi järjest “paremäärmuslased”. Või on häda siiski nendes arvukates meedia-afroameeriklastes, kelle sihik on juba pikemat aega paigast ära (vasakule poole)…?

APDEIT: Nüüdseks selgunud esialgsete tulemuste järgi on SVP saanud 25,3 protsenti ja 54 kohta 200-st,  BDP sai uue tulijana 5,2% ja 9 kohta. Mõningaseks edasimõtlemiseks Šveitsi teemadel võib aga lugeda näiteks [L] diskussiooni Šveitsi lipu muutmise teemadel.