Ei mingit pistmist

AK uudised lõid lokku Korea kultuuripäevadena reklaamitud ürituse ümber, mis osutus ühe Korea usuorganisatsiooni korraldatuks. Tavapärase ninnunännu “at-at-att, kurikaval plaan pähe määrida” järel võttis sõna (sel aastal Korea-teemalise) Orient-festivali korraldaja Rene Hekkonens, kes kuulutas: “Palun neid kaht üritust mitte segi ajada. MEIE üritusel ei ole usuga mitte mingit pistmist.”

Hekkonensi sõnu saatis videolõik gongidega tantsivatest värvikirevates riietes inimestest, kes esitasid tiitrite kinnitusel “Šamaani tantsu ümber Buddha”.

Ei mingit pistmist.

Diskleimer: Kakk ei arva Jaerock Lee’st suurt midagi (enne polnud üldse sellenimelisest inimesest kuulnud) ega kavatse ka üritusele minna.

Sisseastumiseksamid

… on kõrgkooli jaoks ainuõige lahendus, sellest [L] on vähemalt Tartu ülikool aru saanud. Loodetavasti tulevad teised järele. Lävendite ja riigieksamite süsteem lihtsalt ei tööta. Lammaste järjest suurenev osakaal keskkoolidest tuleva seltskonna seas ei ole kindlasti mitte üksnes eksamite  puudumisest tulenev, kuid on viimane aeg midagi ette võtta.

Paraku on seis tänaseks sealmaal, et korrektses, vigadeta emakeeles kirjutav tudeng on juba muutunud vähemuse esindajaks (ja me räägime KÕRGharidusest!). Hetkel on käsil mitme erineva tasemega kirjatöö juhendamine ning ausalt öeldes on pilt natuke kurb. Juhendaja võib punnitada nagu jaksab, kuid kahjuks käib töö tegemine “tellija materjalist”.