20.06.2009 arhiiv

Kirvesupp ja kartulisodi

20.06.2009

Rahvajutt pajatab soldatist, kes ihne perenaise käest kirvesupi keetmise ettekäändel järk-järgult kogu supimaterjali välja rääkis. Umbes samamoodi käis täna Kaku söögitegu.

Lähteülesanne: võtta midagi ette pannitäie kotlettidest ülejäänud kooresoustiga ja vähendada ühtlasi toidujääke.

Materjal:

* 4  suurt kartulit  (viimased kotis)

* 1 paprika (kauasest seismisest üsna kirtsus)

* 1 sibul

* paar muna

* õli, balsamicot ja maitseaineid

Kartulid keema ja siis viiludena pannile sousti sisse, veidi õli juurde ja tuli alla. Paprika ja sibul viiludeks ja sekka. Soru balsamicot ja peotäis tšilli- ja lihamaitseainet peale. Praadida aktiivselt segades, lõpupoole lüüa peale munad ja segada veel.

Valmis värk oli täitsa söödav. Kirvesupiga on aga suguluses asjaolu, et tegelikult pole sellise söögi jaoks algset sousti üldse vaja. 🙂

Suvi käes

20.06.2009

Eilsega sai tööhooaeg ametlikult otsa.   Nädal aega masupuhkust (ITK kokkuhoiuotsus) ja siis algab pärispuhkus.  Tegelikult jätkub tööd kogu suveks, kuna sügiseks tuleb üsna mitu kursust ette valmistada. Masu või mitte, aga tööpuudust siinpool esialgu küll ei paista.

Nüüd tuleb kümmekond raamatut läbi lugeda, mida hooaja kestel ei jõudnud, ja hakata nende põhjal materjale ette valmistama. Aga enne tuleb tiba puhata ka.  Leivategu läks just käima ja Bläku ootab mõnd pikemat kolamaminekut.