7.06.2009 arhiiv

Valimistest

07.06.2009

Läks nagu läks. Savipäts ajas kõik mitte-eestlased valima, kohalikud olid seevastu killustunud ja laisad hääletama. Kõige rohkem vihastas mitte KE võit, vaid see, kuidas see saavutati – venelaste häälte ja räpase kampaaniaga (nagu need selle partei puhul uudiseks oleks).

Aga teisalt polegi niiväga hullu. KE sai mitte kardetud kolm, vaid kaks kohta ning isegi Keskil pole õnneks välja pakkuda selliseid ulmelisi lontrusi nagu lõunanaabrite juures sinna tagasi valitud Ždanoka – ja kuna kõik kangesti Savisaart valisid, siis jäeti märksa ohtlikumad tegelased marginaalideks.  Ojulandist võib välispoliitikas üksjagu kasu olla ja Kelam saab jätkata ora mängimist sirbijavasarameeste tagumikus. Tarandi sissesaamise üle on ka hea meel – ehk õnnestub järgmisel korral nimekirjad avatuna hoida.

Aga nüüd hakkab Europarlamendis parajat kino saama. Holland ja Austria valisid sinna oma Vabadusparteid, Soome Põlissoomlased ja Rootsi Piraadipartei (jess!)… Euroopal hakkab poliitkorrektne nomenklatuur pikkamööda üle viskama.