Musa püsti ja pikali

Täna oli Pärnus ühe e-õppe projekti lõpuüritus. Õhtut juhtis isand Sander oma foksipundiga. Muidu pole selle stiili fänn, aga asja need sellid tunnevad ja mis eriti uhke – lisatud oli tantsiv laulja Nele-Liis Vaiksoo ja laulev tantsija Annika Puura. Fantastiliselt vinge etenduse andsid. Hakka või 20-ndate muusikat rohkem kuulama…

Siis aga tuli endal kaasa lüüa – seni olime Mardiga niisama tööpidudel kamminud, nüüd tuli paarisajale mängida. Õnneks oli ka seal suurem osa omainimesed… Enam-vähem tuli välja, arvestades pea olematut proovitegemist ja täiesti olematut soundchecki.

Viimaks aga lasti suurele ekraanile Kreisiraadio esinemine öirolaulu poolfinaalis. Ja kutid laulsidki “kesävalot” natuke teisiti kui ametlikus tekstis. 😀 Oleks tahtnud soome ülekande kommentaari kuulata. “Mis nüüd – suvekepp ja kohe” (kesäpanot nyt) ….

Vääriline sekundant oli eesti rahva hingesugulane Briti saartelt. Raisakull-kalkun Dustin alustas ettekannet nendinguga “olen maalt, kus osati eurolaule kirjutada… Öelge, kuskohas see kõik persse läks?” ning mainis ära Wogani paruka ja kogu Ida-Euroopa.  Tõsimeelsetest lauludest kõlbas ehk teist korda kuulata Poola celinedionlik ballaad, Andorra erasurelik geidisko (mis siis, et naiste esituses) ja Soome metsatöllilik maavillahevi.  Üleshaibitud dimabilaan võib aga koos veel enam haibitud Timbalandiga sohu sõita. Pole lauljat ja pole laulu. Tahes-tahtmata tuli meelde võrdlus vene poliitikutega – kisa on kõva, selle taga on aga tühjus.

Hääletamisest on igatahes küll täiesti savi.

APDEIT 21.05 – nagu arvata oli, konnasilma peale astumine ei meeldinud inimestele ja “kesäpanot” jäeti koos Dustiniga finaalist välja. See eest pandi sinna hulk veel mõttetumaid laule (tõsi, pisikeseks tasakaaluks ka Poola ja Soome). Kui varem oli mingi väike kahtlus – et ehk oleks Iirise “Ice Cold Story” parem valik olnud -, siis peale seda hääletust on küll selge, et tehti õige valik. Milleks head noort lauljat jobude ette heita ja siis väljahääletamisega traumeerida (sest ei laulu ega esituse tase mänginud seal mingit rolli) – nüüd tehti vähemalt laval pulli ja soome rahvas sai lõuatäie naerda. Iirlastega lauluvõistlusel sama saatust jagada pole kah mingi häbi. Aga enam pole sinna küll mõtet ronida ja kui hr Paadam teisiti arvab, tehku oma raha eest edasi.