11.02.2007 arhiiv

Pühapäevamuljed

11.02.2007

Kirju pühapäev oli. Hommikul Kiisuga poejooks, siis kirik, siis veidi loengukirjutamist (erandkorras, üldjuhul üritab Kakk pühapäeviti mitte tööd rabada) ja saunaskäik vanemate juures.

Harkujärvel sai peale missat arutatud ka suvise laagri asja – loodetavasti õnnestub mister de Luna ka sinna laulma kutsuda. Sellest võiks ju lausa mingi kontserdi moodi ürituse korraldada (vend Janek, kui seda loed – ilmselt saame Joeli saatmisega hakkama küll?).

Saunaskäigu osas üritasime järgida auväärseid antiiktraditsioone, mil termides ka kultuurseid jutte aeti – niisiis toimus koostöös fotomehest väikevennaga saunalava-arutelu teemal “”Tulnuka” filmi mõju eesti noorsoole ning selle kasutuspotentsiaal õppevahendina üldhariduskoolides”. Lisaks filmitegelastele sai käsitletud ka omaaegset Haista Gängi ja teisi sarnaseid kultuurinähtusi.

Lõpuks sai telekast uudiseid vaadates näha mitmeid toredaid inimesi, kes ei ole siitmaist päritolu, kuid ajasid eesti asja ja rääkisid korralikku eesti keelt. Kui siia lisada rida aastate jooksul läbi käinud lahedaid õpilasi ning veel paar praegust hästi vahvat kolleegi, siis saigi hommikusest vihastamisest (vt eelmist sissekannet) hoolimata palju selgemaks, et hoolimata mõne teise riigi mölast on siinmail väga palju mitte-eesti päritolu, ent asjalikke, tublisid ja toredaid inimesi. Selle mõttega võikski lõpetada.

Teeme sooja

11.02.2007

Külma talveilma puhul üleskutse isikutele, kes mitmed Eesti foorumid täna hommikuks haiget idapoolset propagandat täis oksendasid: teeks veidike sooja? Minu poolt on vajalik kogus bensiini ja pakk tikke.

Thinkpad ja saund

11.02.2007

Kiisu Thinkpad R50 läpakas oli juba kaua aega tumm – Ubuntu Dapper töötas muidu ilusti ja kuna saundi vaja ei läinud, siis ei hakanud sellega torkima. Nüüd aga läks va skaipi vaja ja tuli masin korda saada. Kuna äkki maadleb mõni lugeja ka sama probleemiga, siis paneks siia lahenduse kirja (muidugi võib mõnel juhul saundiprobleem ka kusagil mujal peituda).

Lahendus leidus [L] ThinkWikis (väga kasulik lugemine kõigile Thinkpadi omanikele!) – nimelt tuleb Ubuntus avada Volume Control (näiteks paremklõps kõlariikoonil), valida sealt Switches ning lülitada kaks ülemist valikut, Headphone Jack Sense ja Line Jack Sense, välja (linnukesed eest ära). Ongi kogu lugu.

Igaks juhuks mainiks ka, et Thinkpadil toimivad sisseehitatud helinupud (klaviatuuri kohal) ja süsteemi heliregulaator üksteisest sõltumatult (kunagi ehmatasin ise ka, et mis lahti – saund põhja keeratud, arvuti vait. Siis tuli meelde, et olin nupust vait pannud).